banner476

Genel Başkan Ali Yalçın Mülakatın Kaldırıldığına Dair MEB'den Resmi Açıklama Yapılmasını İstedi

Eğitimciler Birliği Sendikası genel başkanı Ali Yalçın, MEB'den mülakatın kaldırıldığına dair resmi açıklama yapılmasını istedi.

Sendikalar 27.06.2017, 09:47
Genel Başkan Ali Yalçın Mülakatın Kaldırıldığına Dair MEB'den Resmi Açıklama Yapılmasını İstedi

 Milli Eğitim Bakanlığı'nın gerçekleştirdiği öğretmen atamalarında mülakata ilk günden karşı olan ve hep kaldırılması yönünde çalışmalar yapan Eğitim-Bir-Sen genel başkanı Ali Yalçın'a dün Öğretmen Atamalarında Mülakat Kaldırılıyor haberimizde bu desteği ve çabası için teşekkür etmiştik.

 Eğitimciler Birliği Sendikası genel başkanı Ali Yalçın, geçtiğimiz gece resmi twitter hesabından yaptığı açıklamalarla Milli Eğitim Bakanlığı'na çağrıda bulundu. Yalçın, bakanlıktan öğretmen atamalarında mülakatların kaldırıldığının resmi olarak duyurulmasını istedi.

Genel başkan Ali Yalçın'ın resmi twitter hesabından yaptığı açıklamalar şöyle:

Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz'a 'Bayram Çağrısı' yapıyorum. Bayram çağrımda farklı bir şey söylemiyorum. Aynı şeyi tekrarlıyorum.  Öğretmen alımında mülakat uygulamasına ilk gün hangi gerekçeyle karşı çıktıysak,belirli aralıklarla aynı çağrıyı yaptıysak,Bu günde farklı bir şey söylemiyoruz. Sayın Bakan'a en son sosyal medya üzerinden 18.05.2017'de çağrıda bulundum.15.06.2017'de ise ziyaret ettim. Her ziyaretimizde aynı şeyi tekrarlayarak; "mülakat uygulaması yerine güvenlik soruşturması tercih edilmeli" diyerek ısrarımızı yineledim. Sayın Bakan,son ziyaretimizde; "mülakatla ilgili kesin cümle kurmuyorum ama bizde değerlendirmeler yapıyoruz" diye cümleler kurdu. Kesin cümleler kurulmadığı için heyet olarak ısrarımızı yineleyip ziyaretimizi bitirdik. Bazı internet sitelerinde konu tekrar haber oldu. Hakkımızı teslim eden haberlere teşekkür ediyorum. Ama asıl teşekkürü Sayın Bakan'a yapmak İçin 'Bayram Çağrısı'nda bulunuyorum. Çağrımdır.  Bayramı öğretmen adaylarına çifte bayram yapmak elinizde. Gelin bayram bitmeden bir güzellik yapın ve anlamsız mülakat sondu, bitti deyin.  Mülakat konusunda;Bakanlığın ısrarı da,Eğitim-Bir-Sen olarak ısrarımız da,adayların ızdırabı da bitsin. Bayram çifte bayram olsun. Öğretmen adayları için mülakat tarihte yerini alırken,adayların yüzünde tatlı bir tebessüm kalsın.Bayram hediyesi için fırsat bu fırsat.

Mebpersonel.com / Özel Haber

Yorumlar (6)
Sınıfçı 3 yıl önce
Malesef eğitim sistemiyle daima oyun oynanıyor.Sıralamada olduğum halde mülakat adaletsizliği ile atanamadım.Eğitim ülkemizin en önemli meselelerinden biri denirken içi boş bir eğitim sistemiyle karşı karşıyayız.
Bülent 3 yıl önce
Okul müdür müdür yardımcılığı ve şube müdürlüğünde de mülakat kaldırılmalı, beş dakikada kimseyi ölçemezsiniz, referansı (torpili) olan atanır buda en büyük kul hakkıdır bilesiniz.
Yekta 3 yıl önce
Sayın başkan ayni ısrarınızı alan değişikliği konusunda da bekliyoruz
Ömer 3 yıl önce
Sozlesmeli öğretmenler e kadro ne zaman verilecek
kartal 3 yıl önce
doğru olan yapılıyor sonunda. devlete memur alımında kpss varken mülakat yapılmaz.yap güvenlik soruşturmanı tamam.
Riacılar 3 yıl önce
her yer % 83 yandaş kadro tasfiyesi ile tamamlandıktan sonra neye yarar. görevde yükselmelerin mülakatlarını ki buna müdürler ve şube müdürleri dahil iptal etsinler o vakit. haramzadeliktir bu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@