Genel Başkan İsmail Koncuk, Bakan Yılmaz'a Öfke Kustu

Genel Başkan İsmail Koncuk, Bakan Yılmaz'a Öfke Kustu

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ı taş yağmuruna tuttu.

  Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Ağustos ayında öğretmen atamalarının gerçekleşmesi ve sözleşmeli öğretmenliğin kaldırılması için günlerdir yoğun çaba harcıyor ve atama bekleyen öğretmenlerden alkış alıyor.
 
 Geçtiğimiz gece sözleşmeli öğretmenlik uygulamasının komisyondan geçmesi sebebi ile İsmail Koncuk, resmi twitter adresinden bazı açıklamalarda bulundu, bakana yüklendi. Artık torpilin meşrulaştırıldığına değinen Koncuk, bakan Yılmaz'dan razı olmadıklarını, atama bekleyen gençlerin haklarının çalındığını dile getirdi.

 Sayın başkan Koncuk'un açıklamaları şöyle:

1. Helal olsun İsmet Yılmaz tarihe geçtin.Hem sözleşmeli öğretmenliği hem de bunlara sözlü sınavı getirdin.Öğretmenler seni unutmayacaktır!

2.Sn Yılmaz sen bu uygulamanla senden önceki bakanlara rahmet okuttun.Sen genç, işsiz öğretmenleri torpile mahkum ettin.Sana ne desek azdır.

3. Ağustos ataması yapmadığın gibi, öğretmenlik mesleğini seçen gençlerimizi bin pişman ettin.Allah bilsin ki, biz senden razı değiliz.

4. Sözleşmeli öğretmenlik daha önce de uygulandı ama Sn Yılmaz sen mülakat sistemi getirerek, alınteri ile atanmayı bile çok gördün.Kınıyorum.

5. Sn Yılmaz,sözleşmeli mülakat kazığını unutmayacağız.Her hakkı yenilen ve mülakat denilen rezil sistemle her alınteri çalınan seni anacaktır.

6. Sn Yılmaz senin bu uygulaman bir seçim dönemi kadar olacak, bu rezil sistemin er veya geç kalkacaktır ama sen yaptığınla hatırlanacaksın.

7. Emin ol, Türk Eğitim Sen olarak bu sözleşmeli mülakat rezaletini her platformda yerden yere vuracağız.Sonunda sen kaybedeceksin, Sn Bakan.

8. Sen artık, öğretmen atamasında TORPİLİ MEŞRULAŞTIRAN bakan olarak anılacaksın.Hiç kimse yapmadı sen yaptın.Sana yazıklar olsun, yazıklar...HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum