Gündoğdu: 12 milyon imza, hükümeti rahatsız etmemeli

Gündoğdu: 12 milyon imza, hükümeti rahatsız etmemeli

Kamuda kıyafet yasağının da kaldırılmasını isteyen Gündoğdu, hükümete sundukları 12 milyon 300 bin imzalı dilekçenin hükümeti rahatsız etmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Memur Sen Genel Başkanı Gündoğdu, Büyükşehir Belediyesi'ne ait Müceldili Konağı'nda sivil toplum örgüt temsilcileri ve sendika üyeleri ile bir araya geldi.

Kamuda kıyafet yasağının da kaldırılmasını isteyen Gündoğdu, hükümete sundukları 12 milyon 300 bin imzalı dilekçenin hükümeti rahatsız etmesi gerektiğine vurgu yaparak, "Anayasaya, yasada yasak olmayan ama iç tüzükle, 82 model yönetmelikle uygulanan kılık kıyafet yasağı sona ermeli. Memur Sen olarak imza kampanyası ve sivil itaatsizlik eylemi ile biz sorunu çözdük. Hükümete çağrımız, siz de sorunu çözün, aksi taktirde 12 milyon 300 bin imza orada sizi rahatsız etmeye devam edecek. Bu yönetmeliğa sığınıp, zavalılık etmeye çalışanlar olursa bu eylemlerle doğal hukuka geçiş eylemi ile bunlara cevap verdik." şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.