GÜNDOĞDU: ÇAĞ DIŞI ZİHNİYETİ TERK EDİN

GÜNDOĞDU: ÇAĞ DIŞI ZİHNİYETİ TERK EDİN

GÜNDOĞDU: ÇAĞ DIŞI ZİHNİYETİ TERK EDİN

 Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, kadınları turnikeler arasında eleyen yaklaşımların devam ettiğini, bu çağdışı zihniyetin en kısa sürede terk edilmesi gerektiğini söyledi. Memurların kılık kıyafetini düzenleyen ucube yönetmeliğin bir an önce tarihin çöp sepetine atılmasını isteyen Gündoğdu, kadına ne giyeceğine seçme hakkı verilmemesinin bir demokrasi ve insan hakkı ayıbı olduğunu ifade etti.

 

 

Ahmet Gündoğdu, Memur-Sen Sakarya İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 'Medeniyet Davamız ve Demokrasi Mücadelemiz' konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı. Gündemdeki konularla birlikte Memur-Sen'in sendikal bakış açısına yönelik değerlendirmelerde bulunan Gündoğdu, bir dizi de ziyaret gerçekleştirdi.

 

BAĞIMSIZ SENDİKACILIK YAPIYORUZ

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Konferans salonundaki konferansta konuşan Ahmet Gündoğdu, "Biz bağımsız sendikacılık, bunun yanında teklif, gerektiğinde tepki sendikacılığı da yapıyoruz. Bizi eleştirenler önce kendi geçmişlerine baksınlar. Bir siyasi partinin genel başkanı tarafından seçilenler tek başlarına adım dahi atamazlar. Sahibi oldukları ideolojinin temsilcilerinden korktukları için yasakları savunmak zorunda kalan sendika ve konfederasyonlar var" dedi.

 

 

Kamu görevlilerinin kılık kıyafet özgürlüğüne yönelik düzenledikleri imza kampanyasına da değinen Gündoğdu, “12 milyon 300 bin imzayı teslim ederken, 15 Mart’a kadar süre vermiştik. Bu tarihe kadar darbe dönemi yönetmelik kaldırılmadığı için Memur-Sen ve bağlı sendikalarımız olarak 18 Mart tarihinden itibaren işyerlerimize serbest kıyafetle gitme kararı aldık. Bu, Memur-Sen’in eylemidir. Ancak gördük ki, diğer konfederasyonların üyeleri de bizim kampanyamıza katıldılar. Memur-Sen’in özgürlükçü tavrı karşısında bir konfederasyon gecikmeli de olsa, sadece bir hizmet kolunda kerhen serbest kıyafet eylemi kararı aldı. Bu durum diğer on hizmet kolunda görev yapan kamu görevlilerinin özgürlüğü hak etmediğini düşündüklerinden mi kaynaklanıyor? Üye kaybetmekten korkularak yapılmış olsa bile, aldıkları eylem kararını, tüm hizmet kollarında gerçekleştirmelerini beklerdik. 1930’da kadına seçme, 1934’te seçilme hakkı verildi bu hak kimin tekelinde, nasıl veriyor kısmını bilmiyorum. Yıl 2013, devlet memuru kadına ne giyeceğini seçme hakkını verilmiyor. Başörtülü kadına diyorsun ki, sen cumhurbaşkanı eşi, başbakan eşi, milletvekili eşi, memur eşi olabilirsin ama bunların kendisi asla olamazsın. Bu, cinsiyet ayrımcılığıdır, dayatmadır” şeklinde konuştu. “Biz halen kadınlarını turnikeler arasında eleyen yaklaşımlara devam ediyoruz” diyen Gündoğdu, “Bu çağdışı zihniyetin terk edilmesini, kılık-kıyafeti tepeden tırnağa düzenleyen ucube yönetmeliğin tarihin çöp sepetine atılmasını istiyoruz’’ dedi.

 

BELEDİYE BAŞKANI TOÇOĞLU'NA ZİYARET

 

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nu ziyaret etti. Gündoğdu, yaptığı açıklamada, Memur-Sen olarak yerel yönetimleri ve çalışmalarını takip ettiklerini belirterek, Türk halkının geleceği için sendikal faaliyetleri hızlı bir şekilde sürdürdüklerini söyledi. Toçoğlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Ülkemizin önemli sendikalarından Memur-Sen'in başarılı çalışmalarının devamını diliyorum. Ziyaretlerinden çok memnun olduk. Teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı.

 

HALK SAĞLIĞI MÜDÜRÜ DR. AYDIN ERDOĞAN'A ZİYARET

 

Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu daha sonra, Sakarya Halk Sağlığı Müdürü Dr. Aydın Erdoğan'ı ziyaret etti. Samimi bir hava içinde gerçekleşen ziyarette, Gündoğdu, Dr. Erdoğan'a görevinde başarılar dilerken, Aydın Erdoğan da Müdürlük olarak yaptıkları faaliyetlerden bahsederek ziyaret için teşekkür etti. Ziyarette Memur-Sen Sakarya temsilciliğine bağlı sendika başkanları ve Sakarya İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Murat Alemdar da yer aldı.

Ahmet Gündoğdu ayrıca, Sakarya İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Murat Alemdar, Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz ve İl Müftüsü İlyas Serenli'yi ziyaret etti. Ahmet Gündoğdu ayrıca, Eğitim Bir-Sen Üniversite Şubesi'nin kongresine ve Eğitim Bir-Sen İl Divan Toplantısı'na da katıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.