Gündoğdu: İktidar Olmanın Yolu, Memur-Sen’e Değil, Hükümete Muhalefet Yapmaktan Geçer

Gündoğdu: İktidar Olmanın Yolu, Memur-Sen’e Değil, Hükümete Muhalefet Yapmaktan Geçer

Gündoğdu: İktidar Olmanın Yolu, Memur-Sen’e Değil, Hükümete Muhalefet Yapmaktan Geçer

 Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Memur-Sen’i eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na konfederasyon genel merkezinde düzenlediği basın toplantısıyla cevap verdi. Kılıçdaroğlu’na seslenen Gündoğdu, “İktidar olmanın yolu, Memur-Sen’e değil, iktidar partisine ve hükümete muhalefet etmekten geçer” dedi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, partisinin dünkü grup toplantısında, Memur-Sen’le ilgili olarak gerçeğe aykırı ve iftira niteliğinde sözler sarf ettiğini ifade eden Gündoğdu, bunun kendilerini şaşırtmadığını, Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmayı becerip, seçmen olmayı beceremeyen Kılıçdaroğlu’nun, parti genel başkanı olmayı becerip, iktidar olmayı becerememesinin nedenlerinin de bu şekilde ortaya çıktığını kaydetti. İktidar olmanın yolunun, Memur-Sen’e değil, iktidar partisine ve hükümete muhalefet etmekten geçtiğini söyleyen Ahmet Gündoğdu, “Bunun bilincine varamayan, adayı olduğu seçimlerde kendisine oy veremeyen, yukarı çıkan merdivenden aşağıya inmeye çalışan Kemal Kılıçdaroğlu’nun iktidar adaylığı da, bu saydıklarımız ışığında ciddiyetten uzaktır.” ifadelerini kullandı. 

Kemal Kılıçdaroğlu’na yardımcı olmak adına, yürüyen merdivenlere aşağı/yukarı levhası koyan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih  Gökçek’ten, Kemal Kılıçdaroğlu’nun odasının penceresinden görebileceği bir yere ‘İKTİDAR OLMANIN YOLU, MEMUR-SEN’E SATAŞMAKTAN DEĞİL, HÜKÜMETE MUHALEFET YAPMAKTAN GEÇER’ levhası koymasını talep eden Ahmet Gündoğdu, danışmanları ve çalışma arkadaşlarından alamadığı bu yardımı yapmanın da bir insanlık borcu olduğunu ifade etti. 

Kamu görevlilerinin, toplu sözleşme hakkına 12 Eylül 2010 tarihinde yapılan referandumla kavuştuğunu hatırlatan Gündoğdu, konuşmasına şu şekilde devam etti: “Toplu sözleşmenin pakete girmesi için yoğun çaba sarf eden Memur-Sen, öncesi ve sonrası birçok çalıştay ve toplantı gerçekleştirmiş, sonuçlarını kamuoyu ve ilgili kurumlarla paylaşmıştır. CHP dâhil muhalefet partilerinin kol kola yürüdükleri konfederasyonların kamu görevlilerinin iş güvencesine son verileceği vehmiyle katılmaya cesaret edemediği Abant Çalıştayı’ndaki kararlı duruşuyla toplu sözleşmeyi anayasa değişikliği paketine dahil ettiren Memur-Sen’dir. Referandumda, biz ‘toplu sözleşmeye de toplumsal sözleşmeye de evet’ derken, hayır kitapçığı bastıran ve ‘hayır’ için çalışanlar bugün toplu sözleşmeye sahip çıkmak için yarışmaktadır. Bu vahamete CHP ve Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da hazin bir şekilde destek olmaktadır.” 


Toplu sözleşmenin anayasa değişikliği paketine girmesini sağlayan Memur-Sen’in, bununla yetinmeyip uyum yasalarına yönelik çok sayıda çalıştay yaptığı bilgisini de veren Genel Başkan Ahmet Gündoğdu, Memur-Sen’i kamu çalışanlarının zamlı maaş alamamasından dolayı sorumlu tutma komedisine düşen anamuhalefet Partisi ve genel başkanının, uyum yasalarının çıkması için, bugüne kadar hangi çabayı sarf ettiğini sordu. Gündoğdu, “CHP, muhalefet olmanın hangi sorumluluğunu yerine getirmiştir? Biz yasanın bir an önce çıkması için mücadele ederken, CHP ise TBMM Genel Kurulu’nun dünkü çalışmalarında bile konuyla ilgisi olmayan bir grup önerisi vererek, yasanın çıkmasını geciktirme faaliyetlerine devam etmiştir.” şeklinde konuştu. 

Kemal Kılıçdaroğlu’nun çelişkilerinin bunlardan ibaret olmadığını da söyleyen Gündoğdu, sendikalı kamu çalışanlarının toplu görüşme kazanımları olan Toplu Görüşme Primi’ni, bir konfederasyonun siparişi doğrultusunda Anayasa Mahkemesi’ne götürerek iptal ettirenin de CHP olduğunu vurguladı. 

“CHP’nin Genel Başkanı, siparişini Anayasa Mahkemesine götürdüğü, Genel Başkanı terör örgütüne üyelikten hüküm giymiş, birçok yöneticisi ve üyesi terör örgütü suçlamasıyla gözaltına alınmış konfederasyonla işbirliğinin boyutlarını ve yakınlığını kamuoyuna açıklamalıdır” diyen Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Memur-Sen’in geçmişinde ve bugününde üyelerinin, mensuplarının yüzüne bakamayacağı hiçbir şey olmadığını kaydetti. Sahip oldukları 600 bine yakın üyenin, bunun bir delili olduğunu söyleyen Gündoğdu, “Milletin değerleriyle sürekli çelişen, değerlerini dikkate almayan eylem ve söylemleri sebebiyle halkın yüzüne bakamayan CHP, herkesi kendi gibi zannetmektedir. Yetkili olarak masaya oturduğumuz 2010 yılı toplu görüşmeleri sonrası Memur-Sen’in elde ettiği kazanımlara yönelik yapılan anketlerde kamu çalışanları yüzde 80’in üzerinde memnuniyet ortaya koymuştur. Bugün, bu kazanımların bir yansıması olarak 600 bine yakın üyesiyle Memur-Sen Türkiye’nin en büyük memur sendikaları konfederasyonudur. Toplu görüşme priminden aile yardımına, sözleşmeli kamu çalışanlarının kadroya alınmasına, 4-C’lilerin mali ve özlük haklarının düzenlenmesine kadar 127 kalemdeki kazanımın altında Memur-Sen’in imzası vardır. Bilgiden yoksun, tarafsızlıktan uzak, el ele, kol kola yürüdüğü konfederasyonların söylemleriyle hareket eden bir anamuhalefet partisinin bu ülkeye verebileceği hiçbir şey yoktur” dedi. 

Müsteşar Yardımcısı iken 14 yaşındaki oğlunu, 2008’de ise 10 aylık torununu sigortalı yapan, SSK Genel Müdürlüğü zamanında terör örgütü mensubu birçok kişiyi kurumunda işe aldığı konuşulan ve medyada yer alan, kendi tabiyetindeki SSK Hastanelerinin ilaç ve tıbbi malzemelerinin terör örgütünün sığınaklarından çıktığı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün başkalarına ahlak ve erdem dersi vermesinin haddi ve hakkı olmadığını söyleyen Gündoğdu, “Yasamızın yürürlüğe girmesinden sonra gerçekleşecek toplu sözleşmede, kamu çalışanlarının hak ettiği kazanımların elde edilmesi için göstereceğimiz çabadan kimsenin bir şüphesi olmasın” dedi. 


Beceriksizliklerinin bir gelenek haline geldiğini düşündükleri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na çağrıda bulunan Ahmet Gündoğdu, “Memur-Sen üyesi, ülkesi ve insanlık için çalışmaktadır. Üyesinin, ülkesinin yüzüne bakamayacağı hiçbir icraatı yoktur. Geçmişi milletin değerleriyle mücadele içinde geçmiş, milletiyle çelişmiş CHP’nin yapması gereken çok şey vardır. Bunların en önemlisi ise muhalefet edeceği kişi ve kurumları iyi seçmesi, milletimiz ve değerleriyle barışması, en önemlisi de kendisi cam sarayda oturuyorken başkasına taş atmamasıdır. Bu iftirası da gösteriyor ki, Kemal Kılıçdaroğlu da iktidar olacağına inanmamıştır. Kılıçdaroğlu şayet sendikacılık yapacaksa, kendisini el ele, kol kola yürüdüğü sendikalardan birinin başkanı olmaya davet ediyoruz.” şeklinde konuştu. 


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum