Gündoğdu: Kamu Sen, Öcalan sözlerini içine sindiriyor mu?

Gündoğdu, Ekmelettin İhsanoğlu'nun bugün bir gazeteye verdiği beyanatla ilgili Kamu Sen'e sorular sordu

Sendikalar 25.07.2014, 01:28 25.07.2014, 01:28
Gündoğdu: Kamu Sen, Öcalan sözlerini içine sindiriyor mu?
 Büro Memur-Sen'in üyelerine verdiği iftarda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Gündoğdu, zulüm karşısında tarafsızlığın "namussuzluk" olduğunu belirterek, suya sabuna dokunmadan sendikacılık yapamayacaklarını söyledi.
Gündoğdu, Ekmelettin İhsanoğlu'nun bugün bir gazeteye verdiği beyanatla ilgili olarak şunları söyledi:

"İşte bugün 'Ekmek için Ekmeleddin' bir beyanat daha vermiş, 'Eğer toplum isterse terörist başının affedileceğine kadar. MHP Genel Başkanı'na soruyorum, Kamu-Sen Genel Başkanı'na soruyorum, desteklemek için oy birliğine karar verdiğiniz bu adamın sözlerini içinize sindirebiliyor musunuz? Niçin dün biz Türk'ün ve Kürt'ün kardeşliği için bu ülkeyi karış karış dolaşırken bizi vatan haini ilan ediyorsunuz. Halbuki biz o gün de haykırıyorduk, 'terörist başının affedilmesini istemiyoruz. İstiklal Marşımızın, üniter demokratikleşmenin bu ülkenin bölünmez bütünlüğünün koruyucusu olacağız ama 30 yıllık bu terör bitsin, ırkçılık sona ersin, eşit yurttaşlığa geçelim', derken bizi vatan haini ilan ediyordunuz."

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Uğur Ünalan ise İsrail'in Gazze'ye yaptığı saldırıları kınadığını belirterek, "Filistin halkının özgürlük talebine İsrail karşı geliyor, çocuklar ve kadınlar öldürülüyor. Bütün bu şiddetin biran önce sona erdirilmesi gerekirken maalesef Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere siyonizme destek veriyor" diye konuştu.
Yorumlar (3)
yedi 6 yıl önce
siz kendinizi birlerinin arka kokteyl bahçesi olarak görmeyi içinize sindiriyor musunuz.ve temsil ettiğiniz insanları haklarını bu arka bahçede kokteyl gibi tüketmeyi içinize sindirebiliyormusun peki....
Babam 6 yıl önce
babam der ki bir insan işini iyi yapıyorsa o insan iyidir yapmıyorsa değildir.
hatırlatırım bu lafları eden şahıs sendikacı. hey baba baba ne doğru söylemişsin.
öğretmen 6 yıl önce
memursen,eğitimbirsen,önce asli işini yapabilse,binlerce üyesinin kazanılmış hakları elinden alınırken,bazı üyelerine genelde sendika yönetim kurulu üyelerine,görevlendirme almak için,hak kayıplarına neden olan meb.yasasını desteklemezdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@