GÜNDOĞDU: KILIÇDAROĞLU, GERÇEKLERİ BİLEREK ÇARPITIYOR

GÜNDOĞDU: KILIÇDAROĞLU, GERÇEKLERİ BİLEREK ÇARPITIYOR

GÜNDOĞDU: KILIÇDAROĞLU, GERÇEKLERİ BİLEREK ÇARPITIYOR

Memur-SenGenel Başkanı Ahmet Gündoğdu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun iktidarolmak için alternatif yol olarak emek örgütlerine iftira atmayı tercihettiğini, bunun yanlış bir yol olduğunu söyledi.

Günlükbir gazetede, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Memur-Sen'le ilgiliifadeleri üzerine yazılı bir açıklama yapan Gündoğdu, Kılıçdaroğlu'nunMemur-Sen'e karşı haksız itham ve suçlamalarda bulunduğunu, sözleri kendipartisinin mensupları dahil herkes tarafından sürekli düzeltilenKılıçdaroğlu'nun son sözlerinin de düzeltilmeye muhtaç olduğunu kaydetti.

'Bilmemekayıp değil, öğrenmemek ayıp' atasözünün Kılıçdaroğlu için söylenmiş bir sözolduğunu ifade eden Ahmet Gündoğdu açıklamasında, "Memur-Sen'i ithamederken hiçbir araştırma yapmayan, danışmanları ve yönetiminden bilgi almadankonuşan Kılıçdaroğlu, sağlıktaki katılım payını eleştirirken Memur-Sen'inhükümetin her uygulamasını desteklediğine ilişkin sözler söyleme gafletindebulunmuştur. Kemal Kılıçdaroğlu, birazcık araştırma yaptırsaydı, Memur-Sen'in 18/09/2009tarihli ve 27353 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 12.Sıra No’lu“Tedavi Katılım Payının Uygulanması Hakkında Tebliğ’in yürütmesinindurdurulması ve iptali ile tebliğin dayanağını oluşturan 178 sayılıKHK’nın Geçici 8. ve 9. Maddesinin Anayasa’ya aykırı olduğuiddiasıyla Anayasa Mahkemesine iptal davası başvurusunda bulunulmasıistemleriyle Danıştay’a  başvurduğunu öğrenebilirdi" ifadelerinikullandı.

Memur-Sen'inAk Parti'yle birlikte büyüdüğü şeklinde sözler sarf eden Kılıçdaroğlu'nun 2001yılında sadece bir kaç ay içinde yüz binlerce üye kaydeden, bir gecede büyüyensendika ve konfederasyonları görmezden geldiğini belirten Gündoğdu, bunun çiftestandart ve iftiradan öte bir anlam taşımadığını belirtti.

Kılıçdaroğlu'nunpartisi içinde iktidar olmayı yeterli gören bir ufukta olduğunu, bunun iktidarolmak için yetmediğini de vurgulayan Gündoğdu, "Ufuk geliştirmeye davetettiğimiz Kılıçdaroğlu'na tavsiyemiz iktidar olmanın yolu emek örgütlerineiftira atmaktan değil, iktidara alternatif olmaktan geçer. Kılıçdaroğlu'nunrakibi Memur-Sen değil, Hak-İş, Türk-İş değil, halk hiç değildir. Halkın vekamu çalışanlarının tercihine saygı göstermek yerine bu değerlere iftira atmak,iktidar yolu açmaz. Yapılan, halkçı olduğunu söyleyen partinin, halkın iradesinene kadar saygılı olduğunun açık bir göstergesidir" dedi.

Memur-Sen'in12 Eylül'de yapılan referandumu sadece toplu sözleşme hakkı sebebiyledesteklemediğini da kaydeden Ahmet Gündoğdu açıklamasında, darbecilerden hesapsorulması, demokratikleşme adımlarının desteklenmesi, sivil idare ve iradeninde anayasa yapabileceği noktasından hareketle 'evet' deme kararı aldıklarınıhatırlattı.

Memur-Senkurulduğu günden beri hak ve özgürlüklerden yana tavır sergilediğini, demokrasidışı eylem ve söylemlerin karşısında olduğunu da kaydeden Ahmet Gündoğdu,yanlışa yanlış, doğruya doğru demesini bildiklerini belirtti. En basit birinternet sitesi araştırmasıyla bile gerçekleri öğrenme imkanına sahip KemalKılıçdaroğlu'nun, işine geldiği gibi konuşma geleneğinin yine tekrar ettiğinibelirten Gündoğdu, açıklamasını şu sözlerle bitirdi: "CHP Genel BaşkanıKemal Kılıçdaroğlu'nu, Memur-Sen'le ilgili sözlerinden dolayı özür dilemeye,yanlışını düzeltmeye davet ediyor, inandırıcılığı olmayan bu sözlerin biryanlış anlama veya anlaşılmaya sebebiyet vermemesi için bu açıklamayıyaptığımızı saygıyla duyuruyoruz

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.