banner476

Gündoğdu, Memur-Sen Basın İftarında Gündemi Değerlendirdi

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili, “Göreve gelecek cumhurbaşkanından vesayetle mücadeleyi devam ettirmesini, çözüm sürecine sahip çıkmasını istiyoruz. Dünya mazlumlarına öncülük etmesini, insan onuru, insan onuruna yakışır iş ve ücret konusunda çaba sarf etmesini bekliyoruz” dedi.

Sendikalar 02.07.2014, 17:57 02.07.2014, 17:58
Gündoğdu, Memur-Sen Basın İftarında Gündemi Değerlendirdi
 Rakipsizliğimiz Tescillendi

 

Memur-Sen’in, 11 hizmet kolunda da yetkiyi alarak tarihi bir rekora imza attığını ifade eden Gündoğdu, “15 Mayıs tarihi itibarıyla imza altına alınan kurum tutanaklarına göre, Memur-Sen Türkiye’nin en büyük memur sendikaları konfederasyonu unvanını rakipleri ile arasındaki farkı artırarak devam ettirdi. Memur-Sen, yetkili sendika sayısını da 11’e çıkararak, tüm hizmet kollarında yetkili olmayı başardı. Memur-Sen, bu başarısıyla sendikacılık tarihinde bir ilki gerçekleştirdi” şeklinde konuştu.

 

Bu noktaya gelene kadar üyelerini ve insanlığı önde tuttuklarını, milli iradeye, çalışanların özlük haklarına sahip çıktıklarını, kazanım üretmenin peşinde koşup, dünya mazlumlarına sözcülük yaptıklarını kaydeden Gündoğdu, dönem ne olursa olsun, hep haktan yana olup mazlumun ve mağdurun yanında yer aldıklarını söyledi.


 

Yeni Cumhurbaşkanı Vesayetle Mücadeleyi Sürdürmeli

 

Gündoğdu, cumhurbaşkanlığı seçiminin, halkın kendi cumhurbaşkanını belirlemesi nedeniyle çok önemli olduğunu vurgulayarak “Bir daha Süleyman Demirel gibi, Ahmet Necdet Sezer gibi halkın değerleriyle, inancıyla doğrudan barışık olmayanların asla bu ülkede cumhurbaşkanı olamayacağını biliyoruz” ifadelerini kullandı. 

Çözüm Sürecine Sahip Çıkılmalı

 

Geçmiş icraatın ve cumhurbaşkanlığı vaadinin belirleyici olacağı bir sürece girildiğini dile getiren Gündoğdu, “Memur-Sen ailesi olarak biz yeni cumhurbaşkanından, halkın seçtiği yarı başkanlık sistemine geçmek üzere olduğumuz bu seçim sonucunda, göreve gelecek cumhurbaşkanından vesayetle mücadeleyi devam ettirmesini, çözüm sürecine sahip çıkmasını istiyoruz. Dünya mazlumlarına öncülük etmesini, insan onuru, insan onuruna yakışır iş ve ücret konusunda çaba sarf etmesini bekliyoruz” diye konuştu.


 

Önceliğimiz Yeni Anayasa

 

Gündoğdu, cumhurbaşkanının, vatandaşların yeni anayasa talebini karşılamada önderlik yapmasını istediklerini söyleyerek, şöyle konuştu:

 

“Elbette cumhurbaşkanlarımız 10-20 dil bilsin ama zulüm karşısında zalime ses çıkarma dilini bilsin yeter. Hangi dilde çıkarırsa çıkarsın. Yoksa bildiği dillerin çokluğu Sisi’ye alkışa, Esed’e şakşakçılığa dönüyorsa Türkiye’de Ergenekoncuları ya da başka Balyoz plancıları gibi darbecileri alkışlayacak hale gelecekse dil bilmesinin anlamı yok. Lisan biliyor olsa bile haksızlık karşısında gerekli sesi çıkarmıyorsa, biz onu dilsiz ilan edeceğiz.” 

‘Paralel medya’nın son günlerde Memur-Sen’i ve kendisini hedef aldığını belirten Ahmet Gündoğdu, bu durumun 17 Aralık’tan sonra yaşanmaya başladığını vurguladı. Gündoğdu, “Benim ve Memur-Sen ile ilgili gerçek dışı iddialar 17 Aralık sürecinden önce olsaydı çok üzülürdüm, ancak şu an yaşananlara şaşırmıyorum” dedi.


 

Paralel Medya Yalana Dolandı

 

Gündoğdu, iş güvencesi ve son günlerde paralel medyanın gerçek dışı haberleri hakkında ise şunları söyledi:

 

“Buradan açık söylüyorum, her sendika, üyesinin müktesep haklarını korumak için faaliyet yürütür. Hiç kimse, üyemiz ya da üyemiz olabilecek bir memurun asla iş güvencesine dokunamaz. Buradan yalan haber üretenler, algı operasyonu peşinde. Ama tutmaz. ‘Memurların elinden iş güvencesi alınıyor, Memur-Sen seyrediyor’ başlıklı gerçek dışı haberler yaptılar. Konu hakkında Başbakanla yaptığımız görüşmeyi onlara da gönderdik ama onu görmemeyi tercih ediyorlar. Daha da skandalı var. ‘Temmuz’da memur zam alamayacak’ konusu. 8 Ağustos 2013’de paralel medyanın manşeti, ‘Memura çifte bayram.’ 26 Haziran 2014’te ise ‘Memur aldatıldı.’ ‘8 Ağustos’ta mı ayık değildiniz, bugün mü ayık değilsiniz’ sorusunu sormak lazım. ‘Enflasyon unutuldu mu?’ konusu var bir de. Enflasyonu 2015’e koyan benim. Neden? 2015 zammını 3+3+enflasyon diye imzaladık. 2014’ü ise taban aylık olarak imzaladık. Taban aylık  bütün memurların işine gelen aylıktır. Yüzdelik zamda emekli ikramiyesi ve emekliye maaş artışı olmaz. 175 lira net taban aylık aldık. Bunun 12 ay maaşa yansıması 123 lira. Ama her memur 5 bin 250 lira emekli ikramiyesi kazandı bununla. Bunu da paralel medya çok iyi biliyor. ‘Memur-Sen’e hazineden 101 milyon lira’ başlıklı haber yapmışlar. Buna inanacak kadar mevzuattan uzak kimse var mı bilmiyorum ama bu kadar pespaye birinin habercilik yaptığı gazetenin varlığı ortada. Yalana dolandılar.”

 


 

Her Türlü Vesayete Karşıyız

 

Paralel örgütün derdinin asla dershaneler olmadığını anladıklarını dile getiren Gündoğdu, “Bu iş, dershanelerin okula dönüştürülmesine kızgınlık, camileri ahıra dönüştürenlere sempatiye dönüştüğü zaman bitmiştir” şeklinde konuştu.

 

Vesayetin her türlüsüne karşı olduklarını kaydeden Gündoğdu, bugüne kadar hiçbir dönemde medya organlarından kasıt görmediklerini, yanlışlar olduğunda da haberlerin düzeltildiğini ancak şimdi, dün aynı kıbleye yöneldiklerinin iftira ve şantajlarıyla uğraştıklarını ifade etti.

 

İsrail’e Kınama

 

Konuşmasında, önceki gün İsrail tarafından Filistin’e düzenlenen bombalı saldırıyı da kınayan Genel Başkan Ahmet Gündoğdu, terör devleti İsrail’in insanlık suçu işlemeye devam ettiğini, Filistin’e sahur vakti saldıran İsrail’in, dünya barışının önündeki en büyük tehdit olduğunu vurguladı.

Yorumlar (8)
yapı ustası 6 yıl önce
dünyayı bu kurtaracak sanki şu konuşmalara bak
sınıfcı 6 yıl önce
maaşallah lüx otellerde iftar yemeği memura da simit parasıyla avutma.............
sınıfcı yapı ustasına !' Chameira. 6 yıl önce
sınıfcı sen sokakta mı acıyorsun iftarını. yahu ben anlamıyorum bu ınsanları sankı kendılerı açlıktan ölüyor. hayıor tamam hak ettigmiz zam olsun da nedir bu arkadas sosyalıst bakıs acısı. yapı ustası. sen de kahveghanelerdeki ahmet amcama benzemıssın. sen dunyayı kurtaracak bır konusma yap ta dinleyelım ?
yedi 6 yıl önce
iftar sofralarını bile siyasi arena haline getiren insanlardan bir halt olmazzzzzzz
hizmetli 6 yıl önce
Memur parasıyla iftar one ala millet size hakkını hele etmiyor sarı sendika
MÜDÜR 6 yıl önce
şube müd neden daniştayin karari uygulanmiyor bu kadarmi hukuk tanimaz bi sendikasiniz gün gelir hukuksuzluk sizide bulur
Sadettin YILMAZ 6 yıl önce
hakkımızı yiyorsunuz zehir,zıkkım haram olsun memur satıcıları.
hüzün 6 yıl önce
ebs ni yanlış tanımışım meğr yıllarca boşuna savunmuşum

Gelişmelerden Haberdar Olun

@