İkinci Öğretimde Çalışanlara Fazla Çalışma Ücreti Ödenmesi...

İkinci Öğretimde Çalışanlara Fazla Çalışma Ücreti Ödenmesi...

İkinci Öğretimde Çalışanlara Fazla Çalışma Ücreti Ödenmesi

666 sayılı KHK ile yükseköğretim kurumlarının ikinci öğretim yapan birimlerinde görevli öğretim elemanları ile idari personele yasal çalışma saati bitiminden sonra fiilen yapılan fazla çalışma süreleri için saat ücreti ödeneceğine dair 3843 sayılı Kanun’un 12. maddesi yürürlükten kaldırılmıştı. Anılan KHK gereği, söz konusu fazla çalışma ücreti ödemesi, 31.12.2012 tarihinde sona erecektir.
Fazla çalışma ücretinin kaldırılmasının çok sayıda sakıncası bulunduğu gibi, ikinci öğretim faaliyetlerinin aksamadan sürdürülebilmesi için mesai saatleri haricinde de çalışma yapılması zorunlu olduğundan, mezkûr KHK hükmü gereği bu fazla çalışmanın karşılığının ödenmemesi söz konusu olacaktır. 
Bu nedenle, YÖK Başkanlığı’na, Maliye Bakanlığı’na ve Başbakanlığa başvuruda bulunarak, fazla çalışma ücreti ödenmesine dair 3843 sayılı Kanun’un 12. maddesinin yürürlükten kaldırılmayarak uygulanmasına devam edilmesi yönünde düzenleme yapılmasını istemiştik. Girişimlerimiz neticesinde, Başbakanlık, ilgisi nedeniyle söz konusu talebimizi üzerinde çalışılması için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na iletmiştir.
Talebimizin takipçisi olacağız.

Yazıyı Görmek İçin Tıklayınız. 


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.