banner476

İlçe Milli Eğitim Müdüründen Skandal İstek..

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Facebook hesabından, Öğretmenlerden müdürlerine neden yüksek puan verdiklerini belgeleriyle birlikte isteyen Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürünü çok fena bir şekilde ti'ye aldı.

Sendikalar 16.01.2015, 19:41 16.01.2015, 19:22
İlçe Milli Eğitim Müdüründen Skandal İstek..
 Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk'un ,Facebook hesabından  "BOZÜYÜK İLÇE MÜDÜRÜ GÜMÜŞ'TEN, ALTIN DEĞERİNDE BULUŞ!"  paylaşımıyla ortaya çıkan skandal'da  Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin GÜMÜŞ  İçköy  İlkokulu  Müdürlüğü'ne göndermiş olduğu yazıda; Yönetici Değerlendirme kapsamında  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak düşük  puan verdikleri bir okul müdürüne  yüksek puan veren okul öğretmenlerinden, verdikleri puanları hangi belgeye göre verdiklerini ve söz konusu belgelerin  Milli Eğitim Müdürlüğüne elden teslim edilmesi istedi.( İlçe Milli Eğitim Müdürünün Sakandal  Resmi Yazısını Haberin Sonunda Bulabilirsiniz)
Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK Facebook hesabında ki  paylaşımında, Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin GÜMÜŞ 'ün  skandal resmi  yazısını "BOZÜYÜK İLÇE MÜDÜRÜ  GÜMÜŞ'TEN, ALTIN DEĞERİNDE BULUŞ!"  paylaşımıyla ti'ye aldı.

BOZÜYÜK İLÇE MÜDÜRÜ GÜMÜŞ'TEN, ALTIN DEĞERİNDE BULUŞ!

 Bu kıymetli ilçe müdürü kimsenin aklına gelmeyen, gerçekten altın değerinde bir yol bulmuş ve okul müdürlerine yüksek puan veren okul öğretmenlerinden, verdikleri puanları hangi belgeye göre verdiklerini sormuş, söz konusu belgelerin elden teslim edilmesini istemiş. Bu çok anlamlı talimatla ilgili, elbette İlçe Müdürü ile ilgili soruşturma isteyeceğiz, yetkilerini aşan bu talimatı neye göre verdiğinin soruşturulmasını isteyeceğiz, yetkilerini aşan bu talimatı neye göre verdiğinin soruşturulmasını MEB'den talep edeceğiz.Fakat, burada dikkat edilmesi gereken şey, ilçe milli eğitim müdürlüğü makamını dolduran bir kişinin kendisini bu kadar komik ve zavallı duruma düşürmesidir. 

Taşıdığı makamın ciddiyetinin farkında olmayan bir çok idareci gördük ama bu kadarına da pes dedirtecek cinsten bir talimat vereni ise ilk defa görüyorum.

Kardeşim, müdürlere puan veren bu öğretmenlerin, puan verdikleri okul yöneticileri için belge bulma mecburiyeti nerede yazmaktadır? 

Bu öğretmenler, bu müdürlerin sicil amirleri midir ki, sen bunlardan belge istiyorsun? Bu altın değerinde uygulamayı icat eden, Bozüyük İlçe Müdürü Hüseyin Gümüş'e Sayın Milli Eğitim Bakanı bir ödül vermelidir. 

Malum, bu devirde bu kadar mucit bir yönetici bulabilmek bir hayli zorlaştı. Milli Eğitim bakanlığını da ayrıca kutluyorum, yahu böylesine kıymetli yöneticileri bulmak için çok mu uğraştınız? Allah sonumuzu hayır etsin, inşallah.

İşte o Skandal İstekYorumlar (6)
Faruk 6 yıl önce
vay be.bu adam nasıl ilçe müdürü olmuş?yazık.
sena 6 yıl önce
acayip bir vaka.bu müdürü o makama kimler hangi kriter ve belgelere göre atamış acaba.biz de o belgeleri görelim.
öğretmen 6 yıl önce
anayasa mahkemesi,adına yakışır yücelikle,6528 sayılı yasa hakkında nihayi kararını versede herkes hesabını ona göre yapabilse.
miss 6 yıl önce
Ne var bunda. Öğretmenlerin verdikleri hesapsız mı.
ismail 6 yıl önce
misilleme yapmak istemişte bu kadar salakça mı olur... bunu ne diye müdür yapmışlar.. bu resmen terbiyesizlik... ve cahillik... bari sus cahil olduğunu kimse anlamasın kafasız
Kadir 6 yıl önce
adamı tanısanız şaşırmazsınız. yani bize normal geldi. tanımanız lazım. :)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@