banner476

İsmail Koncuk: ''258 Kazanım Diye İnsanları Aldatmayın, Bir Kerecik Delikanlı Olun''

Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk: ''258 Kazanım Diye İnsanları Aldatmayın, Bir Kerecik Delikanlı Olun''

Sendikalar 25.08.2017, 01:48 25.08.2017, 01:48
İsmail Koncuk: ''258 Kazanım Diye İnsanları Aldatmayın, Bir Kerecik Delikanlı Olun''

Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

İşte o açıklamalar:

''De ki, " Elimizden gelen, gücümüz budur." eyvallah.Yalan rüzgarı son hız. 258 kazanım diye insanları aldatmayın, bir kerecik delikanlı olun. Eskileri saymayı bırakın, bu dönem kaç kazanımınız var, onu söyleyin.Çıkın tüm memur ve emeklilerden, tüm 4 B, 4 C lilerden özür dileyin. 7 saatte ne değişti, kim sizi zorladı ki, bir anda 180 derece çark etmek zorunda kaldığınızı açıklayın.Bunca, 5 milyon, insanı aldatmayın. Ne kadar yandaş tv varsa gezip, yalan rüzgarını, tüm insanların aklıyla alay edercesine, estirmeyin. Burası artık, sizin için, çıkmaz sokak. Görün ki, bazı yöneticileriniz, yüzbinlerce üyeniz dahi size ateş püskürüyor,zerre izan sahibi hiç kimse artık sizin yükünüzü çekmeyecektir. İnsan iradesi herşeye rağmen sahip olunacak bir meta değildir.Kendi şahsiyetine saygı insan olmanın temelidir.İşte, bu saygı sonunuz olacak. Siz, geçmişten bugüne ortaya koyduğunuz tüm gayri ahlaki, zigzaglı duruşla, bu saygıyı yerle bir ettiniz.Emin olun kimse size mahkum değil. Artık, sizin için gereken en önemli duruş, insana saygınızı göstermek, doğruyu söyleyebilmek erdemini açıkça ortaya koyabilmeniz olacaktır. Buradan her bir arkadaşıma da, ilkeli olmalarını tavsiye ediyorum.Korkmayın, emin olun korkutanlar, asıl korkaklardır, kimseden korkmayın.''

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (4)
Serkan yılmaz 3 yıl önce
İnsanda biraz utanma olur ! Hale'n kazanımlardan mı bahsediliyor! Bi an sendika sandım ben bunları; sonra zamcık miktarını görünce anladım bunların ne olduğunu.
Üyelerinin ne söyleyeceğini merak ediyorum; tabi söyleyebilirlerse!
4 c 3 yıl önce
11 senelik ogretmenim hala maasim eksik peki neden diye sordugumda aldigim cevap zamaninda 4 c li basladiginiz icin hala kanburu belimozde.
Fatma zincir5 3 yıl önce
Kazanım mı hesap kitap ortada pahslılık ortada.delikanlılığı delikanlı anlar
Hak 3 yıl önce
Helal başkan

Gelişmelerden Haberdar Olun

@