banner476

İsmail Koncuk'tan Bylock Açıklaması

Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, sosyal paylaşım sitesi hesabı üzerinden, Bylock iddiası ile görevinden ihraç edilen Öğretmenler hakkında açıklamalarda bulundu...

Sendikalar 14.06.2017, 17:16
İsmail Koncuk'tan Bylock Açıklaması

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Bylock iddiası ile görevinden ihraç edilen bir Öğretmenin savcılık soruşturması sonucunda aklandığını belirtirken, “Bylock var diye jet hızıyla ihraç ettiğiniz bu insanları aklandığında neden aynı hızla göreve iade etmezsiniz?” diye sordu. 

Genel Başkan İsmail Koncuk; 

“Öğretmen bylock iddiası ile ihraç edilmiş. Savcılık soruşturması sonucunda aklanmış. Eşinin bugünlerde eş durumu belgesi vermesi gerekiyor.

Savcılığın kararına rağmen henüz göreve dönemeyen, zorunlu hizmete tabi eşi eş durumu belgesi veremeyeceği için il dışına gitmek durumunda. 

Bylock var diye jet hızıyla ihraç ettiğiniz bu insanları aklandığında neden aynı hızla göreve iade etmezsiniz? OHAL komisyonu beklenemez. 

Bu durumda olan bir şekilde aklanmış memur ya da öğretmenlerin benzeri problemleri hızla çözülmelidir. Unutulmasın "Masumun ahı indirir şahı."

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@