Kamu Personeli Danışma Kurulu Başladı, işte TES raporu

Kamu Personeli Danışma Kurulu Başladı, işte TES raporu

Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda başladı. Toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik başkanlık ederken toplantıda yetkili sendikalar ve en çok üyeye sahip üç Konfederasyonun Genel Başkanları da hazır bulunuyor.

 2 hafta önce yapılan Kamu Personeli Danışma Kurulu Mart ayı toplasında Bakan Faruk Çelik'in Konfederasyonlara yönelttiği 6 ayrı başlıktaki konular bugün detaylı olarak masaya yatırılıyor.

 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik geçtiğimiz toplantıda;

-Kamu görevlilerinin statüleri,

-Üst düzey yöneticilerin atanma şartları ve görev süreleri,

-Kamu görevlilerinin dengeli dağılımı,(Rotasyon)

-Kariyer mesleklere atanma şartları,

-Disiplin cezalarının yeniden tanımlanması ,

-657 sayılı Kanunda yapılması öngörülen diğer değişiklikler şeklinde soruları Konfedersyonlara ileterek bu konulardaki görüş ve önerilerini talep etmişti.

Türkiye Kamu-Sen yöneticileri ve uzman ekibimizin Kamu Personeli Danışma Kurulu Mart ayı toplantısının hemen ardından başlattığı ve hummalı bir çalışmanın ardından netleştirdiği kapsamlı rapor Bakan Faruk Çelik ve diğer yetkililere sunuldu.

Kamu Personel sisteminin özünü oluşturan konular Türkiye Kamu-Sen tarafından detaylı bir şekilde değerlendirildi ve memurların 657 sayılı Kanunun eksiklikleri nedeniyle yaşadığı sorunlar da tespit edildi. Hazırlanan detaylı raporda sayıları 2,5 milyonu bulan memurların ve memur emeklilerinin sorunlarına çözüm önerileri de getirildi.

Türkiye Kamu-Sen tarafından hazırlanan rapora ulaşmak için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.