Kamuda Kıyafet Özgürlüğü İçin Toplanan İmza Sayısı 8 Milyona Yaklaştı

Kamuda Kıyafet Özgürlüğü İçin Toplanan İmza Sayısı 8 Milyona Yaklaştı

Kamuda Kıyafet Özgürlüğü İçin Toplanan İmza Sayısı 8 Milyona Yaklaştı

 Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, kamuda kılık ve kıyafet özgürlüğü talebiyle başlattıkları “Özgürlük İçin 10 Milyon İmza” kampanyasında 7,5 milyon imzaya ulaştıklarını söyledi.

İmza kampanyasıyla ilgili bir açıklama yapan Gündoğdu, 9 Ocak’ta startını verdikleri, stantlar için valiliklerden izinlerin dört gün sonra çıkması dolayısıyla 14 Ocak’ta fiilen başlayan ‘kamuda kılık ve kıyafet özgürlüğü’ için bir ayda 10 milyon imza kampanyasının 14 Şubat 2013 tarihi itibarıyla tamamlanacağını bildirdi.

Kamu çalışanlarının saçı, bıyığı, favorisi, tırnak ve ayakkabı topuk boyu ile ilgilenen, giydiği pantolonun kumaşına dahi karışan, kamuda çalışmak için kadınlara başı açık olmayı dayatan, temel insan hak ve özgürlüklerini yok sayan 1982 model darbe dönemi artığı çağdışı yönetmeliğin darbecilerle birlikte tarihin çöp sepetindeki yerini alması için başlattıkları kampanyada, Giresun merkez hariç, bütün illerde kurulan imza stantları ile kamuoyunun desteğini almaya devam ettiklerini kaydeden Ahmet Gündoğdu, “Giresun’da CHP’li Belediye’nin, valiliğin izin vermesine rağmen, şehir merkezinde imza standı kurulması için yaptığımız talebi geri çevirmesi sonrası stantlar açılamamıştır. Teşkilatımızın CHP’li Belediye’yi kınamak için astığı pankart krizi ise sürmektedir. Giresun merkez dışındaki bütün il merkezleri ile bütün ilçelerde açtığımız imza stantlarında 08.02.2013 tarihi itibarıyla 5,5 milyon, işyeri temsilcilerimiz eliyle 1,2 milyon, www.ozgurlukicinonmilyonimza.com  sitemiz vasıtasıyla 805 bin olmak üzere toplam 7 milyon 505 bin imza toplanmıştır. 14 Şubat akşamına kadar 10 milyon imza hedefimizi yakalamak için stantlarımız ve internet sitemiz açık kalacaktır” dedi.

15 Şubat’ta il temsilciliklerinde yapılacak basın açıklamalarından sonra genel merkeze kargoyla gönderilecek imzaların konfederasyonun organizasyonuyla basın eşliğinde ‘kamuda kılık ve kıyafet özgürlüğü’ talebiyle Başbakanlığa sunacaklarını ifade eden Gündoğdu, sözlerini şöyle tamamladı:

“14 Ocak’ta ilk stantla başladığımız kampanyada, aradan geçen 22 günlük sürede 7,5 milyon imzayı aşmayı başaran Memur-Sen teşkilatlarımıza, yurt içinden ve yurt dışından ilgi gösteren, katkı sunan herkese, kampanyamıza ilgisini eksik etmeyen değerli basınımıza teşekkür ediyor, milletimizi 8 gün boyunca açık kalacak stantlarımıza ve www.ozgurlukicinonmilyonimza.com sitemize katkı sunmaya devam etmeye davet ediyorum.” 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.