KAMUSEN:BÖLÜCÜ TERÖRÜ PROTESTO EDİYORUZ

KAMUSEN:BÖLÜCÜ TERÖRÜ PROTESTO EDİYORUZ

Türkiye Kamu-Sen 'den yapılan açıklama: BÖLÜCÜ TERÖRÜ PROTESTO EDİYORUZ

 

26 Eylül 2012 Çarşamba günü sabah mesai öncesinde işyerlerinde İstiklal Marşımızı okuyacak, saygı duruşunda bulunacağız.

Türkiye Kamu-Sen, son günlerde artan terör olaylarına dikkat çekmek ve toplumda farkındalık yaratmak adına Türkiye genelinde eylem yapacak. 26 Eylül 2012 Çarşamba günü sabah mesai öncesinde bütün kamu çalışanları kurum önlerinde İstiklal Marşımızı okuyacak, saygı duruşunda bulunacak ve şehitlerimizin ruhuna Fatihalar gönderecek.

 

Bütün kamu çalışanlarını ve vatandaşlarımızı bu eyleme destek vermeye çağırıyoruz. 

 

Yapılacak eylemle ilgili olarak yüzbinlerce el ilanı hazırlandı. Bastırılan el ilanları Konfederasyonumuza bağlı şube başkanlıklarına en kısa süre içerisinde gönderilecek.

 

Konfederasyonumuzca  kaleme alınan el ilanında şu ifadeler yer alıyor:

 

 

Değerli Kamu Görevlileri,

 

Son günlerde hain terör eylemleri iyiden iyiye artmış eli kanlı teröristler işi artık kamu görevlilerimize evleri önünde suikast düzenlemeye kadar vardırmıştır.

 

Her gün gelen saldırı ve şehit haberleri, tüm milletimizi derinden üzmektedir.

 

Ancak yine son dönemde toplumumuzda teröre karşı bir duyarsızlık oluştuğu da gözümüzden kaçmamaktadır.

 

Her gün neredeyse onlarca vatan evladımızı toprağa verirken, toplumumuz artık şehit haberlerini sıradan bir olay gibi karşılama noktasına getirilmiş, radyolar, televizyonlar rutin eğlence yayınlarına devam eder olmuşlardır.

 

Toplumun teröre ve gelen şehit haberlerine karşı duyarsızlaşması ve durumu kabullenmesi, belki de terörizmin kendisinden bile daha tehlikelidir.

 

Millet olma şuuruna erişmiş toplumlarda, ateş yalnızca düştüğü yeri yakmamalı, birimizin derdi hepimizin derdi olmalıdır.

 

Yüce Türk milletinin bekası için birer birer toprağa düşen yiğitlerimiz, bu duyarsızlığı hak etmemektedir.

 

Teröre tepki göstermek ve şehitlerimizin acısını paylaşmak, bu topraklarda yaşayan her Türk vatandaşının en önemli görevlerinden biri haline gelmiştir.

 

Bir hadis-i şerifte Peygamber Efendimiz (SAV) “Sizde kim bir kötülük görürse, önce eliyle düzeltsin, buna gücü yetmezse diliyle düzeltsin. Buna da gücü yetmezse içinden buğz etsin, gönlünden imani tepkisini koysun. Fakat bu, imanın en zayıf mertebesidir.” diye buyurmaktadır.

 

Bu bakımdan vatanımıza, devletimize ve milletimize kötülük edenlere karşı sessiz kalmayan, canlarını ortaya koyarak mücadele eden Mehmetçiklerimiz, her türlü övgüyü hak etmektedir.

 

Ülkemizin bir bölümünde kan gövdeyi götürürken bu durumu yok saymak, her gün bir şehit evine ateş düşerken gülüp eğlenmek, millet olma bilincine vurulacak en büyük darbedir.

 

Gelin; hayatlarının baharında kahpe kurşunlara hedef olan ve toprağa düşen vatan evlatlarımızdan bir Fatiha’yı esirgemeyelim.

 

Gelin, Ezanın dinmeyeceğini, Fatiha’ların susmayacağını, bayrağın inmeyeceğini, bu vatanın bölünmeyeceğini, dost düşman herkese bir kez daha haykıralım.

 

Türkiye Kamu-Sen olarak 26 Eylül 2012 Çarşamba günü, sabah mesai başlamadan önce, kurumlarımızın önünde şehitlerimizi anıyor, terörü protesto ediyoruz.

 

Yok sayılmak istenilen şehitlerimize sahip çık; bir dakikalık saygı duruşuna sen de katıl.

 

Susturulmak istenilen İstiklal Marşımıza bir ses de sen ver.

 

Bu topraklar için toprağa düşen şehitlerimizden bir Fatiha’yı esirgeme.

 

26 Eylül 2012 Çarşamba günü mesai öncesinde, canını bu vatana feda edenler için 5 dakikanı ayır.

 

Ateş, sadece düştüğü yeri yakmasın!

 

TÜRKİYE KAMU-SEN

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.