Kariyer Düzenlemesi ile Ek Ödemeyi Birbirine Karıştırmamalıdır

Kariyer Düzenlemesi ile Ek Ödemeyi Birbirine Karıştırmamalıdır

Bakanlık, Kariyer Düzenlemesi ile Ek Ödemeyi Birbirine Karıştırmamalıdır

 Uşak Şubemiz, il divan toplantısını Genel Teşkilatlanma Sekreterimiz Murat Bilgin’in de katılımıyla öğretmenevinde gerçekleştirdi.

Öğretim yılına hazırlık ödeneğinin bütün eğitim çalışanlarına verilmesini, teknik hizmetler, genel idare ve yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarının atama ve yer değiştirme işlemlerindeki belirsizliğin giderilmesini, görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğine ilişkin yönetmelik değişikliğinin çıkarılmasını, unvan değişikliği sınavının acilen yapılmasını isteyen Bilgin, çözüm bekleyen sorunların hasıraltı edilerek eğitim çalışanlarının daha fazla mağdur edilmemesi çağrısında bulundu.

Mücadeleleri sonucu elde ettikleri kazanımlar ve dik duruşları sayesinde 231 bini aşkın eğitim çalışanının teveccühünü kazandıklarını belirten Bilgin, “Ülkemizde demokrasinin kurumsallaşması, ham demokrasinin tam demokrasi olması için şimdiye kadar antidemokratik hareketlere karşı çıktık, şimdiden sonra da aynı kararlılıkla milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Sıkıntılarımızın giderilmesi, heyecanımızın verimliliğe ve kaliteye dönüşmesi, umutlarımızın gerçek, mutluluklarımızın daim olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Öğretmenlik kariyer düzenlemesinde, geçmişte yapılan hataların tekrarlanmamasını, objektif kriterlere ve branşa göre bir an önce düzenleme yapılması gerektiğini vurgulayan Bilgin, “Son günlerde bakanlıkça Başbakanlığa gönderildiği söylenen kariyer düzenlemesinin, 840 bin öğretmen ve öğretim elemanlarına verilmeyen ek ödeme ile uzaktan yakından bir ilgisi bulunmamaktadır. Ek ödemenin karşılığı kesinlikle kariyer düzenlemesi değildir. Bakanlık, bu ikisini birbirine karıştırmamalıdır” diyerek sözlerini tamamladı.

Uşak Şube Başkanımız Mehmet Karaçallık ise, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, kimseyi ötekileştirmeden çalışmalarına devam ettiklerini dile getirerek, faaliyetleriyle eğitim dünyasının sorunlarının çözümüne katkı sunmayı amaçladıklarını ifade etti.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.