KCK operasyonu: 58 gözaltı

KCK operasyonu: 58 gözaltı

KCK operasyonu kapsamında Eğitim-Sen Genel Merkezi'nde arama yapılıyor, KESK Başkanı Lami Özgen'in de aralarında olduğu 58 kişi gözaltında.

Polis, Eğitim-Sen Genel Merkezi'nde arama yapıyor...

KESK Başkanı gözaltında


KCK soruşturması kapsamında aralarında KESK Başkanı Lami Özgen'in de bulunduğu 58 kişi gözaltına alındı.


KESK Hakkari Şubesi'nde arama


Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla Hakkari' de KESK Şubeler Patformunda aramalar yapılıyor.


KESK' e bağlı DİVES Genel Başkanı Lokman Özdemir ile Yapı-Yol Sen Hakkari Temsilcisi İlhan Akbaş' ın evine arama yapıldı.. Emniyet ekipleri KESK Hakkari Şubesindeki aramalarını sürdürüyor...

E
skişehir'de de arama


Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla Eğitim-Sen Eskişehir Şubesi'nde Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri arama yaptı.


Alınan bilgilere göre Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri ilk olarak bu sabah saat 06.00 sıralarında Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Ali Paşa Şanlı'nın oturduğu Yenikent Mahallesi'ndeki evinde arama yaptı.


5 katlı apartmanın en üst katında arama yapan polisler bilgisayarlar ile bazı dökümanlara el koydu. Yaklaşık 2 saat süren aramanın ardından Ali Paşa Şanlı ekip otosuna bindirildi Şanlı, gazetecilere Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın isteği doğrultusunda aramaların yapıldığını söyledi.


Terörle Mücadele Şubesi ekipleri Ali Paşa Şanlı ile birlikte İstiklal Mahallesi'ndeki Verem Savaş İş Merkezi'nde bulunan Eğitim-Sen Şube binasına geldi.


Polisler burada arama çalışması başlattı. Yetkililer herhangi bir gözaltının olmadığını, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla şube başkanı Ali Paşa Şanlı'nın evinde ve şube binasında arama yaptıklarını söyledi.


Eğitim-Sen Şube Sekreteri Faik Alkay yapılan aramaların kendilerine yönelik bir baskı ve sindirme amacını taşıdığını öne sürdü. Alkay, Eğitim-Sen'e yönelik aramaların Türkiye'nin çeşitli illerinde de yapıldığını kaydetti.


bugün


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.