KESK Başkanı: Kuruldan çekilme önerisini uygun buluyoruz

KESK Başkanı: Kuruldan çekilme önerisini uygun buluyoruz

KESK Başkanı: Kuruldan çekilme önerisini uygun buluyoruz

 KESK Başkanı Lami Özgen, memurlar.net'e yaptığı açıklamada, Kurulun hükümet tarafından atanan üyelerinin, Kamu İşveren Kurulunun önerdiklerine aynen katıldığını ve uzlaşma sağlanamayan konularda yeni bir karar alamadığını belirtti.

Kurulun hali hazırdaki yapısından ve hükümetin kurul üzerindeki ağırlığından kaynaklanan bu durumun Kurulu işlevsiz hale getirdiğine dikkat çeken Özgen, "Kurul yeni bir karar alamayacaksa, talepleri değerlendiremeyecekse, Kurul'un varoluş nedeni ortadan kalkmıştır" dedi.


Konfederasyon olarak, Kuruldan çekilmeyi ve Kurulun çalışamaz hale getirilmesi önersini uygun gördüklerini belirten Özgen "Kurul bu haliyle karar alırsa, bundan sonraki toplu görüşmelerde de bu karar emsal olacak ve bir anlamda Kamu İşveren Kurulunun görüşlerini onaylayan bir mekanizma olarak işlev görecektir" dedi.


Özgen "Sabahtan bu yana konfederasyon başkanlarıyla da görüştük. Ortak çekilme kararı memurların ve konfederasyonların lehine olan bir durumdur." dedi.

memurlarnet


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.