KİLİS’TE CAN GÜVENLİĞİ KALMAMIŞ, EĞİTİM ÖĞRETİM DURMA NOKTASINA GELMİŞTİR!

KİLİS’TE CAN GÜVENLİĞİ KALMAMIŞ, EĞİTİM ÖĞRETİM DURMA NOKTASINA GELMİŞTİR!

EĞİTİM-İŞ: ''KİLİS’TE CAN GÜVENLİĞİ KALMAMIŞ, EĞİTİM ÖĞRETİM DURMA NOKTASINA GELMİŞTİR!''

 KİLİS’TE CAN GÜVENLİĞİ KALMAMIŞ,

EĞİTİM ÖĞRETİM DURMA NOKTASINA GELMİŞTİR!

AKP’nin Suriye politikasından en fazla etkilenen Kilis, IŞİD terör örgütünün Suriye tarafından attığı roketlerin hedefindedir. 18 Ocak'tan itibaren atılan roketlerden ölenlerin sayısı 21’e yükselmiştir.

Atatürk’ün ulus ve ülke tanımını kabullenemeyenler, Ortadoğu’daki kanlı terör örgütlerine “terör örgütü” diyemeyenler, gönderdikleri tırlar dolusu silahlarla komşu Suriye’nin ayrılıkçı, gerici unsurlarını besleyenler, bugün komşu ülkelere karşı ülkemizde insanların katledilmesine yol açmaktadır. AKP iktidarı ülkeyi yönetememekte, sorumsuzca bir savaş politikası izlemektedir.

Bilindiği üzere 18 Ocak 2016 tarihinde ilk atılan roket bir okula düşmüş okulda görevli bir kişi hayatını kaybetmiş 1 öğrenci ise yaralanmıştı. Bugün roket yağmuru altındaki Kilis’te eğitim öğretim durma noktasına gelmiştir. Başta çocuklar ve öğretmenler olmak üzere halkın can güvenliği sağlanamamaktadır. Öğrenciler korkudan okullarına gidememekte, öğretmenler ise öğrencisiz okullarda mesai bitimine kadar bekletilmektedir. Yaşananlar öğrencilerin telafisi mümkün olmayan travmalar yaşamasına neden olurken Milli Eğitim Bakanlığı’nın TEOG sınavları için getirdiği tek çözüm ise kuzey sınıflarının sınav salonu olarak kullanılması olmuştur.

Haziran ayında yapılacak olan Lisanı Yerleştirme Sınavına (LYS) girecek öğrencilerimizin, can güvenliğinin dahi olmadığı bir ortamda, geleceklerini yakından ilgilendiren bu sınava odaklanmaları mümkün gözükmemektedir.

Okulların güvenliğini sağlamaktan ve eğitimin kesintisiz olarak devam etmesinden birinci derecede sorumlu olan siyasi iktidar ve Milli Eğitim Bakanlığı ise teslimiyetçi tavır takınmakta, çocuklarımızın ve öğretmenlerin can güvenliğini sağlayamamaktadır.

Çocuklarımızın terörün hedefi olması asla kabul edilemez.  Eğitim-İş olarak siyasi iktidarı, çocuklarımızın eğitim ve yaşam hakkını korumaya çağırıyoruz.

 

                                                                    EĞİTİM-İŞ MERKEZ YÖNETİM KURULU

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.