Kiriniz ve Kininizde Boğulacak, Eğitim-Bir-Sen'e Zarar Veremeyeceksiniz

EĞİTİM-BİR-SEN'DEN YAPILAN AÇIKLAMA:

Sendikalar 28.06.2014, 20:07 28.06.2014, 20:08
Kiriniz ve Kininizde Boğulacak, Eğitim-Bir-Sen'e Zarar Veremeyeceksiniz
 17 Aralık küresel operasyonunun piyonu, vesayetin yeni adresi olanlar; milletin ve milli iradenin savunucusu, özlük ve özgürlük mücadelesinin adresi Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen’i itibarsızlaştırmak için harekete geçmişlerdir. Bazı basın yayın organları aracılığıyla aynı merkezden yürüttükleri dezenformasyonla mesafe almayı umut eden zavallılar asla Memur-Sen ailesine zarar veremeyecek, kirleri ve kinlerinde boğulacaklardır.

 

28 Haziran 2014 tarihli Zaman Gazetesi’nde “Mülakatı Geçenlerin Yüzde 82’si Memur-Sen Üyesi” başlıklı haber yer almış ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın Şube Müdürlüğü Sınavı ve mülakatıyla ilgili üyelerinin de mağdur olduğu ve yargıya başvurduğu bir konuda Eğitim-Bir-Sen’i zan altında bırakmaya çalışmışlardır.

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan şube müdürlüğü sınavı öncesi Eğitim-Bir-Sen’in, üyelerine yönelik kitap çıkaran tek sendika olduğunu, 80 bin adet sınava hazırlık kitabının yanında uzaktan merkezi eğitim yoluyla 10 bin 800 üyeye on-line, 5 binden fazla üyeye ise asenkron eğitim verdiğini, iki adet deneme sınavı ile sadece üyelerine değil, tüm adaylara katkı sunduğunu yazmayanlar, hizmet sendikacılığının destanını yazan sendikanın üyelerinin başarısına gölge düşürmeye ve üzerlerindeki kirden Eğitim-Bir-Sen’e bulaştırmaya yeltenmişlerdir.

 

Yazılı sınavda 70 puan barajını geçerek başarılı olan toplam 5 bin 913 adayın en az yüzde 70’inin, yazılıda yüksek puan alanların en az yüzde 85’inin,  sözlü sınava katılıp 70 ve üzeri alanların ise yaklaşık yüzde 75’inin Eğitim-Bir-Sen üyesi olduğunu, sınav öncesi yapılan hazırlık çalışmalarının karşılık bulduğunu yazma erdemini gösteremeyenler; itibar edilmeyecek bir sendikanın da hezeyanlarıyla Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen ailesine yönelik yaptıkları mühendislik haberlerine bir yenisini daha eklemişlerdir.

 

Mülakat yerine sadece sınav puanları esas alınsa belki de daha fazla Eğitim-Bir-Sen üyesinin şube müdürü olarak atanabileceğinin konuşulduğu bir ortamda, Eğitim-Bir-Sen’in, ülkeye ihanet edenlere karşı duruşundan ve cesur çıkışlarından rahatsız oldukları için hedef alanlar unutmasınlar ki bizim için ikinci vatan yok, sadece ve sadece Türkiye vardır.

 

Eğitim-Bir-Sen olarak, üyemize ve ülkemize hizmet etmeye devam edecek, kopya skandallarıyla nam salanların, adaletin çivisini çıkaranların, egolarına esir olanların, bürokrasiyi esir alanların, küresel güçlerin piyonluğuna soyunup milletin kimyasını bozanların oyunlarını ve huzurlarını bozmayı sürdüreceğiz.

 

Eğitim-Bir-Sen’in Sınav Öncesi Yaptığı Hazırlık Çalışmalarına İlişkin Haberlerden Bazıları:

 

http://www.egitimbirsen.org.tr/manset-haberleri/sube-mudurlugu-sinavina-hazirlik-kitabi-uyelerimize-ulasti/2395/
 

http://www.egitimbirsen.org.tr/manset-haberleri/sube-mudurlugu-sinavina-hazirlik-kurslarimiz-basliyor/2406/
 

http://www.egitimbirsen.org.tr/manset-haberleri/sube-mudurlugune-hazirlik-kursumuza-ilk-gunde-10800-uyemiz-katildi-/2409/
 

http://www.egitimbirsen.org.tr/ebs_files/files/yayinlarimiz/bulten70.pdf (Sahife:15)

Yorumlar (5)
adil 6 yıl önce
sizin inancınızdan ilkelerinizden şüphe ediyorum. elestirdiğiniz o paralelcilere okadar çok benziyosunuz ki danıştay kararlarına rağmen atattırdığınız birçok şube müdürlerini korumak için kanun bile çıkartıyorsunuz. hukuksuzluğun daniskası be
ali 6 yıl önce
maaşlara zam almamayı nasıl kabul ettiniz. hükümet memurun iş güvencesini
kaldıracak sizden gık yok. varsa onuda bildirin siyaset dışında bir icraatları var diyelim yoksa boş lakırdı dinlemeyelim
ismet 6 yıl önce
o zaman yasa çıkarmak için uğraşma yargı kararlarını uygula.neden bu ısrar acaba
Hak 6 yıl önce
şu gözden kaçırılmasın.atanan şube müdürlerinden çoğu paralel yapının adamları ve taktik gereği eğitim birsende faaliyetlerine devam ediyorlar.bu iftira değil benim olduğum yere bir kişi atandı adam eğitim bir sene kayıtlı ancak el altından hala cemaat propagandası yaptığını herkes biliyor.
zevkler 6 yıl önce
ben soylı8yım egıtım bır senede cakar bı gun bu hukumet....eğitimcilrin eğitimcilri yuhalaması bazılarına zevk verşiyo sanırım

Gelişmelerden Haberdar Olun

@