Koncuk: Kılık kıyafet serbestiyetini desteklemeyen namerttir

Koncuk: Kılık kıyafet serbestiyetini desteklemeyen namerttir

İstanbul 2 ve 6 No’lu Şubeler tarafından düzenlenen Genişletilmiş Temsilciler Kurulu Toplantısı’na katılan Kamu Sen Başkanı İsmail Koncuk, Hükümeti samimi davranmaya davet ederek, kamu çalışanlarının kıyafet serbestiyetini sağlayacak yönetmelik değişikliğini yapmasını istedi.

 Koncuk, suni gerilimler yaratarak toplumu kutuplaştırmanın ülkeye fayda getirmeyeceğini savunarak, “Kimsenin, orta oyunu şovlarıyla kamu çalışanlarını oyalamaya ve kandırmaya hakkı yoktur. Bugün devlet memurlarının ne giyeceğini ne giymeyeceğini belirleyen hüküm, Bakanlar Kurulu Kararıyla yayınlanan, Kamu Kurum Ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık Ve Kıyafetine Dair Yönetmelik’tir. Bu yönetmelikte yapılacak düzenlemeyle kamudaki başörtüsü sorunu ortadan kaldırılabilecektir. En tartışmalı konularda bile fütursuzca radikal manevraları yapmakta en ufak tereddüt göstermeyen Hükümetimizin, mevzuatın kendisine verdiği bu derece basit bir yetkiyi kullanmaktan geri durması çok manidardır. ‘Efendim biz bu konuyu Anayasa’da geri dönülemez şekilde halledeceğiz’ gibi bir mazereti de kabul etmiyoruz. Bu düzenleme için ne yasa ne de Anayasa değişikliğine ihtiyaç yoktur. Buradan ilan ediyoruz; Hükümet, ilgili yönetmelikte gerekli değişikliği yaparak, kamuda yaşanan bu problemi ortadan kaldırma teşebbüsünü sergilesin desteklemeyen namertir! Yok, ben bu sorunu şimdi çözmeyeceğim, başörtüsünü referandumda bir manivela olarak kullanacağım, bu sayede diğer başka emellerimi de gerçekleştireceğim deniyorsa o başka! Türk Eğitim-Sen olarak kutsallarımızın istismar edilmesine ve siyasi kamuflaj vasıtası olarak kullanılmasına şiddetle karşıyız.” şeklinde konuştu.

Memurlar.net

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.