banner476

Koncuk'tan Şube Müdürlüğü Açıklaması

TES Genel başkanı İsmail Koncuk, şube müdürlüğü ile ilgili açıklama yaptı.

Sendikalar 29.06.2017, 10:23
Koncuk'tan Şube Müdürlüğü Açıklaması

 MEB'in 1709 Şube Müdürü ataması bilindiği üzere davalık olmuştu. Mesleki ve Teknik Eğitim Sendikası'nın açtığı dava 16 Mart 2017 tarihinde Danıştay 2. dairesi tarafından karara bağlandı. Danıştay, 1709 şube müdürünün atamasında yürütmeyi durdurma kararı verdi.

 Danıştay, ilgili kararı MEB'e tebliğ etti. Bu tebliğ üzerinde ''Şimdi ne olacak?'' , ''Bakanlık şube müdürlüğü atamasını iptal edecek mi?'' soruları akıllara gelirken Türk Eğitim Sen genel başkanı İsmail Koncuk, resmi twitter hesabı üzerinden bazı açıklamalarda bulundu.

MEB'in İDDK'ya itiraz ettiğini ifade eden Koncuk, şu açıklamayı yaptı:

İDDK 1709 şube müdürü atamasında MEB'in itirazını reddetmiştir.İDDK son karar mercidir.Kararın uygulanması hukuk devleti olmanın gereğidir.
 Koncuk, itirazın reddedilişi, son karar mecisi olma ve hukuk devleti vurgusu yaparak bakanlığın verilen kararlara uyması konusunda temennisini iletmiş oldu. Önümüzdeki günlerin neler göstereceğini hep birlikte göreceğiz.

Mebpersonel.com / Özel Haber
 

Yorumlar (6)
adalet yok 3 yıl önce
hukuk yok. 3 yıldır mahkeme kararları uygulanmıyor.
adem 3 yıl önce
Yeni atama istiyoruz
hakan güven 3 yıl önce
bu sınavın yazılısı da, hatalı 5 sorudan dolayı iptal edildi.bunu gözden kaçirmayalim.sadece sinav notuna göre de atama yapilamaz.
Adalet 3 yıl önce
Hep adalet ille de adalet
1709 iptal artik hukuki dayanak kalmadi
44 3 yıl önce
bizim uyesi bulunduğumuz yandaş sendika ebs nerede çıt yok tıs yok ama üyelerden gelen parayı her ay kontrol ettiriyor haramzedeler
Rotasyon zedeler 3 yıl önce
Yukarı da yer alan dava şube müdürü rotasyonu için açılan bir davadir. 1709 şube müdürü ataması ile birlikte şube müdürü rotasyonu kapsamında yapılan tüm atamaların iptal edilmesi gerekmektedir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@