banner476

Koncuk'un Performans Tepkisi Dinmiyor

Eğitim camiasının en sıcak gündemi olan performans sistemine İsmail Koncuk tepkisine devam ediyor. Koncuk, öğrenciye performans notu verdirerek 1 milyon öğretmeni MEB'e düşman etmeyi başardıkları için kutluyorum'' açıklamasında bulundu.

Sendikalar 27.10.2017, 16:29
Koncuk'un Performans Tepkisi Dinmiyor

Sn Yılmaz,dahil tüm bürokratları, öğrenciye performans notu verdirerek 1 milyon öğretmeni MEB'e düşman etmeyi başardıkları için kutluyorum. Bir bakanlık düşünün ki, başında bir sürü dert varken, performans gibi bir saçmalığı adeta dayatarak tüm dertlerin üstüne bir de tüy diksin! Sussam gönül razı değil, söylesem tesiri yok!Yahu öğretmenliği sözleşmeli, mülakatlı hale getirdiniz, aldığınız bedduanın haddi hesabı yok! MEB'in tüm taşra teşkilatını bir paralel yapının çetelerine teslim ettiniz, millet bunların yaptıklarından gına gelmiş, seyrediyorsunuz.

Yönetici atamada MEB tarihinin en rezil günlerini yaşıyoruz, istisnalar hariç, onca liyakatsizi yönetici yaptınız, huzur bırakmadınız. İl içi, il dışı tayinlerde kimsenin yüzü gülmüyor, alan değişikliğinde belirsizlik sürüyor, TEOG'a alternatif bir sistemi hala bulamadınız. Daha onlarca problem sebebiyle kimse sizden memnun değil, şimdi de anlamsız, ucube bir performans sistemi icat ettiniz.Hiç mi işiniz yoktu? 12 ilde uygulamadan sonra ne olacak?1 milyon öğretmenin tepesinde demokrasin kılıcı gibi durarak,motivasyonu mu artıracaksınız?Hadi oradan! Dost acı söyler, MEB'i aklı selime davet ediyorum.Bu performans oyunundan, yol yakınken vazgeçin,artık tüm eğitim çalışanlarına HUZUR VERİN. 


Kamuajans.com/ÖZEL

 

Yorumlar (9)
Ycl 3 yıl önce
Ağzınıza sağlık sayın başkan
destekliyorum 3 yıl önce
Her gecen gun camura batirilan sistemi iyice beter hale getiriyorlar. Nasil zihniyetler bunlar anlayamiyorum. Allah yarrdimcimiz olsun.
Fatih4416 3 yıl önce
Helal olsun sana başkan...
Veli 3 yıl önce
Bugun bir ogrencim beni notla tehdit etti .Emegi gecenlere tesekkurler
Er 3 yıl önce
Öğrencim diyor ki hocam sen bana 100 ver ben de sana 100 vereyim bravo meb tek üstünde duracağız yakinda
Veli 3 yıl önce
Bugun bir ogrencim beni notla tehdit etti .Emegi gecenlere tesekkurler
1709 3 yıl önce
sağol başkan artık sende bıraktın şube müdürleri ile ilgili iddk kararları neden uygulanmıyor
M.A.ERSOY 3 yıl önce
Bugün öğrenci öğretmene alaycı bir üslupla " size not verecekmişiz öğretmenim" diyor. Öğretmen gülerek "peki bana kaç verirdin?" diyor. Öğrenci, eli çenesinde gözü tavana bakarak "düşünmem lazım" diyor. Eğitimin bittiği gündür bugün. Seçimde öğretmenlerden oy isterseniz düşünmemiz lazım.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@