Koncuk'tan Dinçer'e  Elinden geleni ardına koyma

Koncuk'tan Dinçer'e Elinden geleni ardına koyma

Koncuk'tan Dinçer'e: Elinden geleni ardına koyma

 Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Skytürk 360 televizyonunun ana haber bültenine katılarak, yöneticileri tehdit eden Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’e “Elinden geleni ardına koyma” dedi.

Koncuk şunları kaydetti: “Başbakan’ın öğretmenlerin haftada 15 saat çalıştığına dair 700 bin öğretmenimizi geren açıklamasına şahit olduk. Bu açıklamayı düzeltmek adına hiçbir şey yapılmadığı gibi, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in, tüm okul yöneticilerini telekonferans yöntemiyle bir toplantıya çağırdığını duyduk. Dinçer, ‘Bizim takımımızdan olmayan yöneticinin bizimle çalışma zorunluluğu yok. İsteyen istediği yere gitsin’ şeklinde bir açıklama yaparak, yöneticileri tehdit eden bir üslup kullanmıştır. Ömer Dinçer’i kınıyorum. Bir Milli Eğitim Bakanı’nın görevi yöneticileri tehdit etmek değil, onların motivasyonunu artırmaya yönelik konuşmalar yapmaktır. Ama Ömer Dinçer kabadayı edasıyla, Milli Eğitim Bakanına yakışmayan bir üslupla yöneticileri tehdit ediyor. Buradan Bakan Dinçer’e sesleniyorum: Senin Milli Eğitim Bakanı olman yöneticiler üzerinde keyfi baskılar oluşturma hakkını sana vermez. Elinden geleni ardına koyma. Böyle bir Milli Eğitim Bakanıyla Türk milli eğitiminin bir yere gidemeyeceğini bilmemiz lazım.” GENEL BAŞKANIN AÇIKLAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.