banner476

KUL HAKKI APAÇIK GÖZLER ÖNÜNDE YENİYOR UYAN EY MİLAS EĞİTİM CAMİASI

İlçemizde Milli Eğitim camiasında son günlerde yaşananlar ne darbe döneminde ne de 28 Şubat sürecinde yaşandı. Müdürlükte yaptıkları kıyımdan sonra müdür yardımcılığı görevlendirme sürecinde de haksızlıklar ve adam kayırma arş-ı alaya çıkmıştır

Sendikalar 19.12.2014, 17:19 18.12.2014, 14:25
KUL HAKKI APAÇIK GÖZLER ÖNÜNDE YENİYOR UYAN EY MİLAS EĞİTİM CAMİASI
 
 • Sendikamıza idareci sendikası mısınız diye soranlar toptan payelenme peşine düşmüşler, hatta yönetim kurulunun kendisi yetmemiş aile boyu saadet zinciri kurmak için toplu idareci olmaya karar vermişler. Bu insanlara sormak istiyorum Allah idareci olmak için tüm vasıfları size mi vermiştir?

  Tüm milas halkına şimdiden söylüyorum bu saadet zinciri daha başlangıç daha devam ediyor (Bakınız; Yeni müdürlerin müdür yardımcılığı görevlendirmeleri) köyden merkeze normal sıra tayiniyle 20 seneden önce insanlar gelemezken tesadüfe bakın ki malum sendikanın yönetim kurulu ve eşleri Milâs’ın en merkezi ve gözde okul ve kurumlarına zahmetsizce geldiler sonra bunlar utanmadan sıkılmadan HAKTAN, ADALETTEN, DÜRÜSTLÜKTEN bahsedecekler ve birileri de buna inanacak.

  Ey okul müdürü kardeşim dik duracaksın devşirme sendika üyesini İNHA edeceksin milasın yetiştirdiği mükemmel insanı İNHA etmeyeceksin edemezsin çünkü o koltuklar size emir eri olun diye verildi yazıklar olsun inşallah o koltuklarda oturamayacaksınız

  Geçtiğimiz haftalarda yeni müdür görevlendirmeleri yapıldı. Merkeze atanan müdürlerin tamamı malum sendika üyesi olup farklı sendikadan bir kişi atanmıştır ki, o da Milas’ın en merkezi lise müdürlüğünden köy okuluna. Kendilerinden olmayana yaşama şansı vermeyen bu zihniyetten farklı bir davranış beklenemezdi zaten. Hal böyleyken merak ediyoruz bu yapı insan içine çıkıp tüm eğitimcilere aynı mesafede yaklaşabildiklerini söyleyebilecekler mi?

  Yeni göreve başlayan müdür arkadaşlar daha göreve başlar başlamaz sendika üyelerimize adice sendika değiştirirseniz sizi müdür yardımcısı olarak teklif ederim bilgileri sendikamıza ulaşmıştı hepsi birer birer ortaya çıktı. Buradan bu alçak teklifi yapan müdürlere sesleniyoruz. Yaptığınız bu ahlaksız tekliflerin yanınıza kalmayacağını bir kez daha söylüyorum.

  Sayın Bakanımız Meclis Tutanaklarına da geçen sözlerine göre kurumda hangi sendika üyesi fazla ise yöneticinin o sendikadan fazla olmasının doğal olduğunu söylemişti. Şimdi soruyoruz. Milas ilçesinde en fazla üyeye sahip sendika Türk Eğitim Sen iken sayısı itibariyle 3. Sırada olan malum sendikadan Milas Merkeze mülakat ile müdür olan kişi yüzdesi %100 dür. Köyler dâhil edilince de oran %93 dür Bu istatistiğin hak yeme ve torpilin belgesi olduğu aşikârdır.

  Sendika adı

  Müdür Görevlendirilme Oranı

  1.Türk Eğitim Sen

  % 7

  2.Eğitim Sen

  %0

  3.Eğitim-Bir Sen

  %93

  Sendika adı

  Md.baş.yrd.ve Md.yrd.

  1.Türk Eğitim Sen

  % 32

  2.Eğitim Sen

  % 4

  3.Eğitim-Bir Sen

  % 64

  Sayın bakanımız başta olmak üzere malum sendika yöneticileri, mülakat komisyonu ve toplum vicdanına sormak istiyoruz üstteki tablolar doğal mıdır? Yoksa kul hakkı ve torpilin belgesi midir?

  Dürüstçe cevap verin doğal olan hak olan bu ise sözümüz yok ama sırf makam hırsı için koltuk için birilerinin hakkını yiyipte insanların düzenini bozup ta oralara yönetici yerleştirdiyseniz hem bu dünyada hem öbür dünyada elimiz yakanızda olacaktır bilesiniz.

  Haksızlık karşısında eğilmeyiniz; çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz. H.z.Ali(r.a.)

  MİLAS TÜRK EĞİTİM SEN

Yorumlar (9)
Muğla 6 yıl önce
adaletin a sı var ise muğlada tüm atamalar iptal olur
öğreetmen 6 yıl önce
sanki aydında yokmu adaletsizlik.adam kayırma .hemde alası var
Ne kul hakkı 6 yıl önce
Yıllarca bu bu anı bekledik. Bu duruma gelmek için gecemizi gündüzümüze kattık. Kanunmuş yönetmelikmiş nasıl çalıştık biliyormusunuz. Her şey anamızın aksütü gibi helal…!
murat çandırlı 6 yıl önce
bizim okul müdürü de türkeğitimsen sendika üyesi.o da benim sendikama geçmeyen mesai arkadaşlarıma iyi gözle bakmam diyor.birbirinizden hiç farkınız yok
mehdi 6 yıl önce
bırakın kul hakkı edebiyatını.herkes kendine yontuyor.müdürlerin eğitim birsenli ya da türk eğitimsenli olması bir şey değiştirmez.önemli olan yönetim becerisi ve bu makamlara nasıl müdür seçtiğindir.
kayseri 6 yıl önce
sen helal ile haramı karıştırıyon başkasının hakkını yemek helal değil
ADNAN KARAAĞAÇ 6 yıl önce
yorum yapan arkadaşlar göz göre göre torpi̇li̇n belgesi̇ ortada si̇z neden bahsedi̇yorsunuz
ADNAN KARAAĞAÇ 6 yıl önce
bi̇r türk eği̇ti̇m senli̇ olarak müdürün yanliş yapiyor kardeşi̇m
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@