banner476

MEB, Alan Değişikliği Takvimini Açıklamalıdır

Türk Eğitim-Sen'den yapılan açıklama:

Sendikalar 23.06.2015, 17:15 23.06.2015, 17:16
MEB, Alan Değişikliği Takvimini Açıklamalıdır
 17/04/2015 tarih ve 29329 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin “Alan değişikliğine bağlı yer değiştirmeler” başlıklı 60.maddesinin 3.fıkrası; “Alan değişikliği işlemleri Bakanlıkça belirlenecek takvim çerçevesinde yapılır.” şeklindedir.

Yönetmeliğin bu hükmü uyarınca alan değişikliği işlemleri Bakanlıkça belirlenecek takvim çerçevesinde yapılmaktadır. Alan değiştirmek için Bakanlık tarafından yayınlanacak alan değişikliği duyurusunu bekleyen öğretmenlerimiz yaşanan bu belirsizlikten ötürü mağduriyet yaşamaktadır. 

Bu bağlamda, Yönetmelik gereği alan değişikliği işlemlerinin gerçekleştirilerek, bir takvim belirlenmesi ve bu hususta açıklama yapılarak kamuoyunun bilgilendirilmesi talebiyle Türk Eğitim-Sen olarak MEB’e yazılı başvuruda bulunduk.

    
İlgili yazımız için tıklayınız 


Yorumlar (26)
Ayhan 5 yıl önce
Alan değişikliği hakkımızdır hakkımızı istiyoruz
fatih 5 yıl önce
nerede meb ne zaman açıklayacak alan değişikliğini beklemekten yorulduk.
Meral 5 yıl önce
Diplomaya dayalı alan değişikliği istiyoruz.
Yasemin 5 yıl önce
Lütfen alan değişikliği olsunnnn. M erkeze ancak bu sekilde bir umut gelebilirim. Aile bütünlüğüm tehlikede
Sevde 5 yıl önce
Alan değişikliği 2015 yılında diplomaya dayalı olarak yapılmalıdır bekliyoruz
ogretmenler bile alan değişikliğini karnından anliyo 5 yıl önce
Adam türkçe Öğrt mezunu sınıfa atanmış sa kendi alanına gecmesin mi .Allah size beyin versin asıl cahal
4+4 ün faturası neden sınıf öğrt kesiliyor 5 yıl önce
bakanlığımız 4+4 sis. faturasını diplomasında sınıf öğretmenliği yazan öğretmenlerimize çıkardı. çünkü onların sesi çıkmaz.beş para etmeyen üniversiteleri bitirenleri sınıf öğretmeni yaptı, biz sesimizi çıkarmadık. zor durumdaki norma düşen uygulamalı ve teorik aldıkları yan alana geçiş hakkı verildi, sınıf öğrt kadrolarını arka bahçesi gibi kullanan tüm branşçılar ve bakanlık hazım güçlüğü çekmeye başladı. neden, çünkü onların gözünde sınıf öğretmenleri puanı yüksekti,köy öğretmeniydi, marabaydı. yok mahkeme,yok haksızlık vs sonuçta biz yüksek puanlar alarak eğitim fak.girdik. duydunuz mu, insan kaynakları geneeeeeeel müdürüymüş, açıklama yapıyor, kamuoyunun tepkisi varmış mış mış vs. çünkü kendisinin rahatı iyi ne bilir norma düşmeyi, ne bilir köyde öğrtmenliği. benimde dayım olsa şu an ankara bir müdürlük herhalde kapardık.ama yok. el emeğiyle bu kadar. 26 krediyle(612 saat) yan alan eğitimi al , sınava gir idareci ol, yüksek lisans hak getire, çünkü diplomanda sınıf öğrt yazıyor.
ali can 5 yıl önce
alan değişikliğini bekliyoruz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@