banner476

MEB Bakan Yardımcısı Orhan Erdem'e Önemli Ziyaret

Memur-Sen Anakara İl Başkanı Mustafa Kır: Eğitim-Bir-Sen Ankara 1 No'lu Şube Başkanı Yüksel Haşlak, 2 No'lu Şube Başkanı Levent Köse, 3 No'lu Şube Başkanı Ahmet Aydınsoy, 4 No'lu Şube Başkanı Tekin Koku, 5 No'lu Şube Başkanı Ayhan Okuyucu ve Memur-Sen Ankara İl Basın Danışmanı İbrahim Demirkan'dan oluşan bir heyetle MEB Bakan Yardımcısı Orhan Erdem'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Sendikalar 14.01.2016, 09:46
MEB Bakan Yardımcısı Orhan Erdem'e Önemli Ziyaret
 Ziyaret esnasında Başkan Kır: MEB Bakan yardımcısı Orhan Erdem'e yeniden Milli Eğitim Bakan Yardımcısı olmasından dolayı tebriklerini iletti ve başarılar diledi. Erdem ziyaretten dolayı hem heyete hem de Memur-Sen camiasına teşekkür etti ve sözü Başkan Kır'a bıraktı. Kır son günlerde ülkemizin zor bir süreçten geçtiğini terör belası ile karşı karşıya olduklarını bir sivil toplum kuruluşu olarak birleştirici bütünleştirici rol üstlendiklerini ancak iyiliklerin ve kötülüklerin yeşermesinde eğitimin rolünün de tartışılamayacağını bunun için eğitimin temel taşı olan öğretmenin bütün olumsuzlukların odak noktasına oturtulduğunu hatırlattı. Daha sonra öğretmenin müfredatta ne varsa onu okuttuğunu, bu müfredatla iyi insan yetiştirilemediğini, eğitimde amaçlanan hedefe ulaşılamadığını, eğitimin amacının ve müfredatın çağın gereksinimlerine, öğrencilerin seviyelerine ve ülkemizin gerçek ihtiyaçlarına göre yeniden düzenlenmesinin gerektiğini ifade etti.  

Geçmiş dönemlerde bazı branşlarda aşı ihtiyaçtan ziraatçının,avukatın, veterinerin öğretmen yapıldığını yine bazı branşlarda da ise yığılmadan dolayı öğretmenlerin diplomaya dayalı alanları dışına atandığını bazen de Bakanlık tarafından özür grubu atamalarında öğretmenlerin branş değişikliğine zorlandığını, bu durumun öğretmenlik mesleğinin itibarını zedelediğini öğretmenlerin gerek basın yoluyla gerekse sendikamıza yaptıkları müracaatlar ile diplomaya dayalı atama yolunun açılması yönünde istediklerinin bulunduğunu taleplerin yerine getirilmesinin nitelikli eğitim öğretim için yerine bir uygulama olacağına inanıyorum.dedi.  

3600 Ek Gösterge konusunun 18. 19. MEB şura kararları arasında yer aldığını bu kararlarla eğitim emekçileri beklenti içine sokulduğunu bu sorunun çözülmesinin eğitim emekçilerine doping yerine geçeceğini buna her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulduğunu, yine kalkınmada öncelikli bölgelerde görev yapan eğitim emekçilerinin ekonomik durumlarının ve özlük haklarının iyileştirilmesinin de şura kararlarında yer aldığını alınan kararların gereğinin yerine getirilmesi ile Milli Eğitim Bakanlığına ve yönetime güvenin artacağını söyledi.  Kır: Kariyer Basamakları Sınavından görevde yükselme sınavında başarılı olan engellilerin bulundukları yerlerde istihdam edilmesine kadar pek çok konuda sorunlar ve çözüm önerileri ile ilgili talepleri dile getirdi. Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanlarımızın da her biri de kendi bölgeleri ile ilgili  önerilerini dile getirdiler.  MEB Bakan Yardımcısı Orhan Erdem talep ve önerileri bizzat not aldığını görevlerinin bu tür sorunlarla ilgilenmek olduğunu Sayın Milli Eğitim Bakanımız Nabi Avcıyla paylaşacağını bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Konya Millet Vekili Halil Etyemez'inde katıldığı ziyaret  çok samimi bir ortam içinde sonlandı.                                                                            

     MEMUR-SEN ANKARA İL BAŞKANLIĞI
Yorumlar (3)
Ali cenggiz 5 yıl önce
mustaca kır şükür ki böyle sendikacılar da var
İSMAİL HOCA 5 yıl önce
teşekkürler bi̇r an önce alan deği̇şi̇kli̇ği̇ olmasi di̇leği̇yle. bakanliğin seçi̇m öncesi̇ söyledi̇kleri̇ni̇n arkasinda durmasini beki̇lyoruz. artik ülkemi̇zde seçi̇mden önce seçi̇mden sonra algisi deği̇şmeli̇ yönetmeli̇k keyfi̇ uygulanmamali. eği̇ti̇m bi̇rsen li̇ olarak bunu umut edi̇yorum.
Metin ALGÜL 5 yıl önce
sayın bakanıma ve sendika başkanlarıma şükranlarımı sunarım.Allah sizleri başımızdan eksik etmesin.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@