MEB'den Alan Değişikliği ve İLKSAN Yazısı ...

MEB'den Alan Değişikliği ve İLKSAN Yazısı ...

MEB'den Alan Değişikliği ve İLKSAN Yazısı

Alan Değiştirenlerin İLKSAN Üyeliği Devam

İlksan üyesiyken alan değiştiren ve branşöğretmenliğine geçen öğretmenlerin-eğer isterlerse-İlksan üyeliklerini devam ettirebilecekler.
 
İlksan üyesiyken alan değiştiren ve branşöğretmenliğine geçen öğretmenlerin-eğer isterlerse-İlksan üyeliklerini devam ettirebilecekler.Türk Eğitim Sen’in gündeme getirdiği ve İlksan Yönetim Kurulunun 25.09.2012 tarihli kararıyla Milli Eğitim Bakanlığından onay istenmiş ve Milli Eğitim Bakanlığı da bu talebi yerinde bulmuştur.İlksan Ana Statüsünün 18.maddesine eklenen bir fıkra ile üyelik kapsamı dışında bir göreve atanan eğitim çalışanlarının üyeliklerini istemeleri halinde üyeliklerini devam ettirebilmeleri sağlanmıştır.Böylece yıllarca İlksan üyesi olarak sandığa aidat ödeyen ve son yapılan alan değişikliklerinde alan öğretmenliğine geçen İlksan üyeleri, İlksan’ın sağladığıekonomik ve sosyal yardımlardan yararlanmaya devam edebileceklerdir.Söz konusu Ana Statü değişikliği Resmi Gazetede yayınlandıktan sonra yürürlüğe girecektir. 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.