MEB ve Babacan el ele verdi, 'Finans' ilköğretim müfredatına giriyor

MEB ve Babacan el ele verdi, 'Finans' ilköğretim müfredatına giriyor

Ev kadınlarından sonra şimdi de çocuklar da finans alanında okur yazar olacak. Çalışma başladı. Finans müfredata giriyor

 

BAŞBAKAN Yardımcısı Ali Babacan, finans konusunda İhtisas Mahkemeleri kurduklarını belirterek, ''Bu İhtisas Mahkemeleri finans sektöründe ortaya çıkabilecek sorunların çok hızlı bir şekilde çözülmesini sağlayacak bir hukuki altyapıyı da oluşturmuş olacak'' dedi. Sermaye piyasası kanununu sıfırdan yazdıklarını ve gelecek aylarda yasalaşarak yürürlüğe gireceğini dile getiren Babacan, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Özel sektörün kendi arasında problemleri yargıdan önce gelip çözmesi için İstanbul'da bir tahkim merkezi kuruyoruz. Bu merkezi özel sektörün ağırlıkta olduğu bir yönetim idare edecek. Yine finans konusunda ihtisas mahkemeleri kuruyoruz. Bu sermaye piyasaları kanunun içine bunları koyduk. Adalet Bakanlığı ile çalıştık. Bu ihtisas mahkemeleri finans sektöründe ortaya çıkabilecek sorunların çok hızlı bir şekilde çözülmesini sağlayacak bir hukuki altyapıyı da oluşturmuş olacak.'' Başbakan Yardımcısı Babacan, eğitimin burada çok önem teşkil ettiğini belirterek, ilköğretim dahil finans konusunun müfredata belli ölçülerde girmesini sağlayacak bir çalışmayı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile beraber yürüttüklerini kaydetti.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.