banner476

Memur Sen'den Kritik 3600 Ek Gösterge Görüşmesi

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Genel Başkan Yardımcılarından oluşan bir heyet, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’u ziyaret etti.

Sendikalar 13.05.2019, 16:49
Memur Sen'den Kritik 3600 Ek Gösterge Görüşmesi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda gerçekleştirilen ziyarette Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’a Genel Başkan Yardımcıları Hacı Bayram Tonbul ve Soner Can Tufanoğlu eşlik etti.

 Ziyarette yakın zamanda gerçekleştirilmesi beklenen KPDK’nın yanı sıra Memur-Sen’in 4688 sayılı yasaya ilişkin teklifleri de konuşuldu. Yalçın, Bakan Selçuk’a memurlara verilmesi kararlaştırılan 3600 ek göstergenin bir an önce yasalaşmasını ve sözleşmeli personellerin sorunlarını da ileterek sözleşmelilerin kadro taleplerini iletti. Sözleşmeli kamu görevlilerinin yaşadıkları sorunların olduğunu dile getiren Yalçın, kadrolu istihdam yönünde adım atılmasını beklediklerini ifade etti. 

Yorumlar (1)
özdemir mercankaya 5 ay önce
hükümet 3600 ek gösterge konusunda oyalama taktiği uyguluyor yetkili sendikada buna sessiz kalıyor.söz verileli bir seneyi geçti.hala şapkadan kuşu çıkaramadılar.hem neden 4 meslek üzerinde duruluyor.ĞİH hizmetlerdeki üniversite mezunu idareciler neden atlanıyor.verilen söz yerine getirilmelidir.takipcileri ise sendikalardır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@