Memur-Sen: Siyaset hakkının kamu görevlilerince de kullanılmasını istiyoruz

Memur-Sen: Siyaset hakkının kamu görevlilerince de kullanılmasını istiyoruz

"Sendikal örgütlenmenin önündeki engel ve yasakların kaldırılmasını, grev ve siyaset hakkının kamu görevlilerince de kullanılmasını istiyoruz"

 Memur-Sen Konfederasyonu, "sendikal örgütlenmenin önündeki engel  ve yasakların kaldırılmasını" istedi.

Konfederasyondan 1 Mayıs Emek  ve  Dayanışma Günü dolayısıyla yayımlanan bildiride, taşeronlaşmanın son bulması, bütün kamu görevlilerinin kadrolu olması gerektiği savunuldu.

Sendikal örgütlenmenin önündeki engel  ve yasakların kaldırılması, grev  ve  siyaset hakkının kamu görevlilerince de kullanılması talep edilen bildiride şunlar kaydedildi:

"Bu ülkenin kadın çalışanları olarak inancımızın gereği kıyafetlerle kamu hizmeti sunmak, erkek kamu görevlileriyle eşit fırsatlara sahip olmak, çocuklarımızın bakımında destek olacak sosyal hak ve güvenceler istiyoruz. Bu ülkenin genç kamu çalışanları olarak donanımımızın arttırılmasını sağlayacak eğitim fırsatlarından yararlanmak, aile bütünlüğümüzü korumak, yönetim görevlerine ve kariyer mesleklere atanmada pozitif ayrımcılık bekliyoruz. Emekliler olarak, emekli maaşlarımızın yükseltilmesini, eş ve çocuk yardımından yararlanmayı, ülkenin geleceğine katkı sunan tecrübeli kitle olarak bize saygı duyulmasını istiyoruz. İşsizleri olarak evimize aş, çocuklarımıza gelecek sağlayacak iş istiyoruz. Bunun için, devlet istihdamda öncülük yapmasını, istihdam dostu yatırımlar yapmasını bekliyoruz."

Bildiride, Türkiye'de kardeşlik ikliminin hakim olması ve terörün son bulması temennisinde de bulunuldu.

Muhabir: Barış Gündoğan

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.