banner476

Memur-Sen toplu sözleşme taleplerinde disiplin affı yer almadı

Kamu çalışanlarının 2016 ve 2017 yıllarına ait mali ve sosyal haklarına ilişkin belirlemelerin karara bağlanacağı Toplu Sözleşme görüşmelerine yetkili konfederasyon olarak katılacak olan Memur-Sen, imzalanacak Toplu Sözleşmede yer almasını istediği taleplerini açıkladı.

Sendikalar 31.07.2015, 08:16 31.07.2015, 08:18
Memur-Sen toplu sözleşme taleplerinde disiplin affı yer almadı

 2013 yılında imzalanan ve kamu çalışanlarının 2014 ve 2015 yıllarına ait mali ve sosyal haklarına ilişkin belirlemeler içeren Toplu Sözleşme görüşmelerine de yetkili konfederasyon olarak katılan Memur-Sen, bu görüşmeler öncesinde de taleplerini açıklamış ancak neticede bu taleplerden sadece bazıları Toplu Sözleşme metninde yer bulabilmişti.

2013 yılında yapılan Toplu Sözleşme görüşmeleri ve Disiplin Affı

2013 yılında imzalan Toplu Sözleşme görüşmelerine yetkili konfederasyon olarak katılan Memur-Sen’in, bu görüşmeler öncesinde kamuoyuna duyurduğu sözleşmeyle ilgili talepleri arasında; “Kamu görevlileri ile bu görevlerde bulunmuş olanlar hakkında 2005 tarihinden bu sözleşmenin imzalandığı tarihe kadar işlenmiş fiillerden dolayı verilmiş disiplin cezalarının bütün sonuçları ile affedilmesi” teklifi de yer almıştı.

Ancak, Memur-Sen’in disiplin cezalarının affına ilişkin talebi kabul görmeyerek imzalanan Toplu Sözleşmede yer almamıştı.

2015 yılında yapılacak Toplu Sözleşme görüşmeleri ve Disiplin Affı

Kamu çalışanlarının 2016 ve 2017 yıllarına ait mali ve sosyal haklarına ilişkin belirlemelerin karara bağlanacağı Toplu Sözleşme görüşmelerine yetkili konfederasyon olarak katılacak olan Memur-Sen tarafından; “MEMUR-SEN KONFEDERASYONU 2016 – 2017 DÖNEMİ GENEL TOPLU SÖZLEŞME TEKLİFLERİMİZ” başlığıyla kamuoyuna duyurulan talepleri arasında kamu görevlilerinin disiplin cezalarının affına ilişkin herhangi bir ifadenin yer almadığını görmekteyiz.
Yorumlar (3)
m. aydın 5 yıl önce
bukalemunların işgal etiği sendika kimle ilgili disiplin affı isteyecek. bu dönemde bukalemunlardan disiplin cezası alan var mı? yok. neyin affından söz ediyorsunuz. bukalemunların işgal ettiği sendika memura %10+10 maaş zammı ve 1/5 yıpranma talep etsin. bir de öğretmenlere 3600 ek gösterge. emeklilik için. öğretmeni 3600 ek gösterge ile emekli etsinler. bunları isteyebiliyor mu? diğer istekler çerez. uyutma politikası. siz sesinizi çıkarmayın biz iktidardayız politikası.
Eğitimci 5 yıl önce
Fotoğrafla metin ilişkisini kuramadım...
tokatlı 5 yıl önce
nasıl olsa ceza alanlar eğitimbirci değil ne gerek var öyle ya

Gelişmelerden Haberdar Olun

@