Memur Sen: Toplu sözleşmede 3 hedef gözettik

Memur-Sen: Zaman gazetesinin toplu sözleşme hakkında gündeme getirdiği konular, yaptığı haberler tamamen asılsızdır

Sendikalar 06.08.2014, 00:03 06.08.2014, 00:03
Memur Sen: Toplu sözleşmede 3 hedef gözettik
 Memur-Sen, Zaman gazetesinin toplu sözleşme hakkında yaptığı haberlerin asılsız olduğunu bildirdi.
Basın Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, Zaman gazetesinde yer alan "Memurun enflasyon kaybı giderek büyüyor" başlıklı haber yalanlandı.

"Memur-Sen Gazze'nin yanında, İsrail'in karşısında durdukça, millete ve seçtiklerine karşı paralel ya da dikey vesayet kurma çabalarına girişenlerin karşısına dikildikçe, enflasyon farkı yalanıyla saldırıya uğruyor" denilen açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

"Maksatlı haberleriyle durduğu yer ve niyeti açıkça belli olan Zaman gazetesinin, toplu sözleşme hakkında gündeme getirdiği konular, yaptığı haberler tamamen asılsızdır. Gerçek olan ise şudur: Memur-Sen Konfederasyonu olarak, 2. Dönem Toplu Sözleşmelerinde, kamu görevlileri arasındaki maaş dengesizliğinin giderilmesi, düşük maaşlı kamu görevlilerine daha yüksek oranlı maaş artışı, emekli maaşı ve ikramiyesinde daha yüksek tutarlı artış sağlanması hedeflerini benimsedik. Bunun bir sonucu olarak, her üç hedefe birden ulaşmak amacıyla toplu sözleşmenin ilk yılı için taban aylık üzerinden seyyanen zam yapılması ve ikinci yıl içinse yüzdelik zam artışı ve enflasyon farkı çerçevesinde toplu sözleşmeyi mutabakatla sonuçlandırdık."
Yorumlar (12)
Ahmet 6 yıl önce
zaman yalan yazıyorsa bizim maaş niye artmadı,enflasyon farkı niye almadık? yoksa bizim maaşları da çaldılar mı?
Ahmet 6 yıl önce
zaman yalan yazıyorsa bizim maaş niye artmadı,enflasyon farkı niye almadık? yoksa bizim maaşları da çaldılar mı?
adanalı 6 yıl önce
yalan değil kardeşim.sizin de savunmanızın ele gelir bir tarafı yok.yıllardır hep düşük memura fazla aldırma çabaları var ama sonuç ne.hizmetli, maaş bordrosuna bakıp kaç tane öğretmeni geçtiğini söylüyor.bunun için mi sizin çabanız.
İkinizin de ... 6 yıl önce
Zaman gazetesi de batsın, sen de bat. İki ucube kafanın Türkiye'ye ne faydası var?
diyar bakırlı 6 yıl önce
adanalı sen diyorsunki hizmetli bodrusna bakıp bizden fazla alıyor dilerimki bizden iki katını al ama senin gözün hizmetli maşındamı yoksa bana mı öyle giyor bizde bu ay zam alamadık senin gibi hizmetli maşında bulmuyorum bahaneyi
memur 6 yıl önce
tek yapacagımız memursenden ayrılmak başka care yok
öğretmen 6 yıl önce
memursen,kendisini yetkili yapan,öğretmenlerin ve memurların haklarının alınması dışında her konunun arkasında duruyorda,her ne hikmetse üyelerinin hak arama mücadelesinin arkasında yoklar.
cekdar garzan 6 yıl önce
ogretmenlere az bile.hala uye olul destek olan sozum onlara meslektaslarimiz var.memur sen keske ogretmenlere hic maas vermeyin calissinlar dese
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@