Memur-Sen'den İmralı Görüşmelerine Destek

Memur-Sen'den İmralı Görüşmelerine Destek

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Diyarbakır Şube Başkanı Yunus Memiş, İmralı görüşmelerine tam destek verdiklerini söyledi.30 yılı aşkın bir süredir bu çatışmaların devam ettiğini belirten Memiş, "Bu yolda isterse bedenimiz, kellemiz gitsin, biz tüm gücümüzle bu sürecin destekçisi olacağız"

 Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Diyarbakır Şube Başkanı Yunus Memiş, İmralı görüşmelerine tam destek verdiklerini söyledi.

30 yılı aşkın bir süredir bu çatışmaların devam ettiğini belirten Memiş, Memur-Sen il binasında İHA muhabirine açıklamalarda bulundu. Yaklaşık 50 bin insanın hayatını kaybettiğini belirten Memiş, bu olayların halka maliyetinin çok yüksek olduğunu dile getirdi. Başlatılan süreci yaşayacakları tüm sıkıntılara rağmen sonuna kadar destekleyeceklerini belirten Memiş, "Yaklaşık 30 yıldır kardeş kardeşe kırdırılıyor. Bu sorunda yaklaşık 50 bin insanımız heba edildi. Özellikle doğu ve güneydoğuda bu olayların yaşanması, halkımızın gerek ekonomik, gerekse de kültürel açıdan hem yozlaşmasına hem de kültürlerini kaybetme noktasına gelmesine neden olmuştur. Türkiye tarihine baktığımız zaman bu gün atılan adım kadar önemli adımlar atılmadığını görürüz. Bu proje çok önemli bir projedir. AK Parti, BDP, İmralı ya da Kandil, bu süreçte Türk solunun veya Ergenekoncuların yapacağı baltalama olaylarına karşı uyanık olmalıdır. Biz Memur-Sen ailesi olarak bu süreci gerçekten destekliyoruz. Bedeli ne olursa olsun bu sürecin yanında olacağız ve bu süreci başlatanların destekçisi olacağız. Bu yolda isterse bedenimiz, kellemiz gitsin, biz tüm gücümüzle bu sürecin destekçisi olacağız" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum