banner476

Memur-Sen’in Bir Talebi Daha Gerçekleşiyor

Memur-Sen’in “Üniversiteli İşçilerin Memuriyete Geçirilmesi” Talebi Gerçekleşiyor..

Sendikalar 03.06.2015, 11:00 03.06.2015, 11:03
Memur-Sen’in Bir Talebi Daha Gerçekleşiyor

 Toplu sözleşme ve Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısında sürekli masaya getirdiğimiz, bizzat Başbakan Ahmet Davutoğlu’na ileterek çözüm istediğimiz 15 Ocak 2005'ten sonra memuriyete başlamış olanlara 1 derece ekten sonra, Üniversiteli İşçilerin memuriyete geçirilmesi de gerçekleşiyor.

  Memur-Sen‘in, toplu sözleşme ve Kamu Personeli Danışma Kurulu’nda  (KPDK) gündeme getirdiği taleplerden, üniversiteli işçilerin memuriyete geçirilmesi ile ilgili Başbakan Ahmet Davutoğlu müjdeyi verdi.  

ÇALIŞMA BAŞLATILDI

Başbakan Davutoğlu,  özel bir Televizyon kanalında yaptığı açıklamada “Üniversiteli işçi durumunda olanları, memurluğa almak gibi ki, bu kamuda hak talebiydi, bunu da değerlendiriyoruz, bunu da yapmayı planlıyoruz” diyerek talebimizin haklılığını vurguladı ve sorunun çözümü için sinyali verdi.  MEMURA BİR DERECE

19 Nisan’da Memur- Sen'in 5. Olağan Genel Kongresi'nde konuşan Başbakan Davutoğlu, 15 Ocak 2005'ten sonra memuriyete başlamış olanlara 1 derece ilerleme verileceğini de söylemişti. Bizzat Başbakan Davutoğlu tarafından verilen iki müjdenin seçimlerin ardından hayata geçirilmesi bekleniyor.

HAKLI TALEPLERİMİZİN TAKİPÇİSİYİZ

 Konuyla ilgili açıklama yapan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, “Memur-Sen olarak, üniversiteli işçilerin memuriyete geçirilmesi konusunu toplu sözleşme masası ve KPDK’da sürekli gündeme getirdik. Talebimizi daha önce Başbakan Davutoğlu’na da iletmiştik. Sayın Başbakan talebimizi   “kamuda haklı talep” diye nitelendirdi. Sorunun çözümü için değerlendirme ve planlama yaptıklarını açıkladı. İnşallah,  bu adaletsizliğin giderilmesi, haklı talebimizin  en kısa sürede hayata geçirilmesi için konunun takipçisi olacağız” dedi.

Yorumlar (1)
özgür 5 yıl önce
sayenizde memur %6, işçi % 11 zam aldı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@