Mesleki Teknik Eğitim Mezunlarının İSG Kültürüne Etkisi Çalıştayına Katıldık

Mesleki Teknik Eğitim Mezunlarının İSG Kültürüne Etkisi Çalıştayına Katıldık

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi (ÇASGEM) ile Teknik Eğitim Vakfı (TEKEV) ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte organize ettiği “Mesleki ve Teknik Eğitim Mezunlarının İş Sağlığı ve Güvenliği Kültürüne Etkisi Çalıştayı”, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 Eğitim-Bir-Sen adına Genel Başkan Yardımcısı Ali Yalçın’ın katıldığı çalıştay, iki bölüm halinde yapıldı.Mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumlarının iş sağlığı ve güvenliği kültürüne katkıları, 6331 sayılı Kanun’un okullarda, işyerlerinde ve staj çalışmalarında uygulanması hususunun ele alındığı çalıştay, dört ana başlık üzerinden yürütüldü.

Açılış programından sonra çalışma grupları şeklinde devam eden çalıştayda;

-İş sağlığı ve güvenliği (İSG) kültürünün oluşumunda mesleki ve teknik eğitim mezunlarının katkıları,

-Mesleki ve teknik eğitim kurumlarında İSG kültürünün oluşması için atılması gereken adımlar,

-Mesleki ve teknik eğitim kurumları ile kamu ve özel sektör işletmeleri arasında İSG’ye dayalı işbirliğinin geliştirilmesi yollarının tartışılması,

-Mesleki ve teknik eğitim mezunlarının iş sağlığı ve güvenliği alanında daha aktif rol almasının yolları ve bunun önündeki engellerin ortaya konması başlıkları ele alındı.

Meslek odalarının, sendikaların, teknik okulların yönetici ve öğretmenlerinin katıldığı çalıştayda ortaya konan görüşler raporlaştırılarak, İSG kültürünün yerleşmesine ve yaygınlaşmasına katkı sunulmuş olunacak. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.