Milletimizin sabrı zorlanmasın

Milletimizin sabrı zorlanmasın

Memur-Sen Genel Başkanı Gündoğdu: Milletimizin sabrı zorlanmasın

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Gaziantep'te PKK'nın gerçekleştirdiği bombalı saldırıyı şiddet ve nefretle kınadıklarını, terör örgütü ve yandaşlarının milletin sabrını zorlamaması gerektiğini söyledi.

Düzenlenen saldırı sonrası yazılı bir açıklama yapan Gündoğdu, hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlara da acil şifalar diledi. Hakkari-Van karayolunda gerçekleştirilen mayınlı saldırıda iki uzman çavuşun şehit olduğunu, bir askerin de yaralandığını hatırlatan Gündoğdu, "Birilerinin genç arkadaşları, birilerinin yoldaşları, iyi çocukları Ramazan Bayramı'nın ikinci gününde bir ve beraber yaşamanın en güzel örneklerinden birinin verildiği Gaziantep'te masum vatandaşlarımızın canına kıydı. Yandaş vekilleriyle propaganda yapan, misafirliği seven vekilleri aracılığıyla mesaj gönderen PKK, yaptığı eylemleriyle gerçek yüzünü bir kez daha göstermiş ve halk düşmanı olduğunu ortaya koymuştur." dedi.

Bayramda bile askerlere mayınlı tuzak kuran, Türk-Kürt ayrımı yapmadan vatandaşların canına kast eden bebek katili, eli kanlı terör örgütünün halk düşmanı olduğunun bir kez daha görüldüğüne vurgu yapan Gündoğdu, milletin, PKK'nın eli kanlı bir terör örgütü olduğuna, birlik ve beraberliğe kast edenlerin kuklası olduğuna olan inancının iyice pekiştiğini; bundan sonra eli kanlı terör örgütüne, 'iyi çocuklar, genç arkadaşlar' diyeceklerin bir kez daha düşünmesi gerektiğini kaydetti.

Yandaşlarının sempatik görüntü vermesine karşılık, gerçek kimliklerini bayramda kan akıtmaktan çekinmeyecek bir pervasızlıkla gösteren eli kanlı terör örgütünün destekçi ve yandaşlarıyla adeta güç gösterisi yapmaya çalıştığına dikkat çeken Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, sabrın da bir sınırı olduğuna dikkat çekti. Gündoğdu, açıklamasında, "Milletimiz oyunlara gelmeyecek kadar sağduyulu ve basiret sahibidir. Sağduyu ve basiretini test etmek, birlik ve beraberliğini bozmaya çalışmak kimsenin haddi ve hakkı değildir. Milletimizin sabrı sonsuzdur, ancak hadsiz değildir. Sabrını zorlayana haddini bildirme erdemine sahip milletimizin bu noktaya gelmesi yönünde mücadele edenler, bundan şiddetle kaçınmalıdır. Zor günlerini birlik ve beraberlik içinde aşmayı başaran milletimiz, bu oyuna gelmeyecek, çıkarılmak istenen Türk-Kürt, Alevi-Sünni kavgasının da tarafı olmayacaktır." ifadelerine yer verdi. Gündoğdu, Şemdinli'de gerçekleştirmek istediği eylemi, girişimden öteye gitmeyen ve bu eylemin faturasını ağır kayıplarla ödeyen PKK'nın bundan sonraki eylemlerine fırsat verilmeyeceğine, gerçekleştirenlerin ise bedellerini en ağır şekilde ödeyeceklerine olan inançlarının tam olduğunu belirtti.

Terörlü mücadelenin vatandaşların sağduyusu ve provokasyana gelmemesi kadar, yetki ve sorumluluk sahibi kişi ve kurumların da üzerlerine düşeni hakkıyla yapmasıyla mümkün olduğunu belirten Gündoğdu, bütün kurum ve kuruluşları koordineli çalışmaya çağırdı. 'Güçlü ordu, güçlü Türkiye' sözlerinin sloganın ötesine geçmesi gerektiğini ve bu gücün terör örgütü mensuplarının tepesine bir balyoz gibi inmesi gerektiğini dile getiren Ahmet Gündoğdu, her eylem sonrası söylenen sözlerin artık icraata dönüşmesi gerektiğini dile getirdi.

Uzantıları ve tetikçileri içerde, destekçileri ise hem içerde hem de dışarda olan terör örgütünün belinin kırılması gerektiğini söyleyen Gündoğdu, siyaset kurumunun da terörden ekmek çıkarmak yerine mücadelede işbirliği içinde olması gerektiğini: terör örgütünün içerdeki temsilci ve uzantısı konumunda olanların da terörü lanetleme, terörle aralarına mesafe koyma ve reddetme zamanının çoktan geçtiğini vurguladı.

Gündoğdu, hayatını kaybeden vatandaşlarla şehitlere Allah'tan rahmet, başta aileleri ve yakınlarına başsağlığı, yaralı vatandaşlar ile askere de acil şifalar diledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.