banner476

MTV`YE YÜZDE 40 ZAM YAPILIRKEN, BUÇUK ZAMMA BAŞARI DİYENLER UTANIR MI?

İSMAİL KONCUK: MTV`YE YÜZDE 40 ZAM YAPILIRKEN, BUÇUK ZAMMA BAŞARI DİYENLER UTANIR MI?

Sendikalar 28.09.2017, 19:51
MTV`YE YÜZDE 40 ZAM YAPILIRKEN, BUÇUK ZAMMA BAŞARI DİYENLER UTANIR MI?

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen  Genel Başkanı İsmail Koncuk, orta vadeli plan çerçevesinde Gelir vergisi ve Motorlu Taşıt Vergisine yapılan zamları sert bir dille eleştirdi 

'Memur ve emekliye yarım puan dahi çok görülürken, MTV'ye yüzde 40 zam kabul edilemez" diyen Genel Başkan İsmail Koncuk, "Bu uygulama ile çok kazanandan az vergi,  az kazanandan daha çok vergi alınacaktır.Nerede kaldı adalet nerede kaldı adil gelir dağılımı?" diye sordu. 

Genel Başkan İsmail Koncuk değerlendirmesinde;

"Orta vadeli planda 2018'de vergi dilimi indirimi beklerken artıyor. Geliri brüt 30 bin lira olanın gelir vergisi %27'den %30'a yukseltiliyor. 

MTV'de ise,1000 TL ödeyen, 2018'de 1400 TL ödeyecek.Bu %40 zam demektir.Memur ve emekliye yarım puan dahi çok görülürken, bu kabul edilemez. 

Bu uygulama ile çok kazanandan az vergi,  az kazanandan daha çok vergi alınacaktır.Nerede kaldı adalet nerede kaldı adil gelir dağılımı? 

Şimdi bekliyoruz % 15'lik vergi dilimi ne kadar olacak, memurlar kaçıncı ayda %20'ye geçecekler?Burada bir yiğitlik yapılacak mı, görelim? 

Memur ve emekliye 2018'de 4+3,5 zam verilecek?Bu gerçeği göz ardı ederek oluşturulacak bir orta vadeli plan orta direği tamamen yıkacaktır. 

Tabi, MTV %40 zamlanırken, 0,5 puanlık artışı başarı diye takdim edenler utanır mı?Bilinmez,ancak memur ve emekliler bu defa unutmayacaktır! 

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in,"Kamu lojmanlarının özellikle depreme dayanıklı olmayan eskimiş şehir merkezlerinde kalmış lojmanları satmak suretiyle bütçeye gelir elde etmek istiyoruz" sözlerini de değerlendiren Koncuk,  " Bu cümleler sayın Mehmet Şimşek'e ait. Buçuk zammın altında kalan memur, bir de evinin altında kalsın." dese, daha anlaşılır olurdu" dedi.

Yorumlar (4)
Hadi oradan 3 yıl önce
Sen kimsin. Senin sendikaciligini da gördü bu millet. Önce aynaya bak. Ne faydan oldu bu memlekete ve insanlara şimdiye kadar.
Ogretmen 3 yıl önce
Bu gidişle arabayı satarız masrafını yetişemiyoruz artık devlet sağolsun millet midesini tutsun
ULRUMANA 3 yıl önce
Utanmayı bilmeyenlere bu soruyu sormak da abesle iştigaldir.
Hakan 3 yıl önce
Hislerimize tercüman oluyorsunuz başkanım tebrikler

Gelişmelerden Haberdar Olun

@