banner476

Müsteşar, Eğitim-Bir-Sen Raporuna Karşı Öğretmenlere Sahip Çıktı

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, Eğitim-Bir-Sen Raporuna Karşı Öğretmenlere Sahip Çıktı.

Sendikalar 04.11.2017, 20:04 04.11.2017, 20:47
Müsteşar, Eğitim-Bir-Sen Raporuna Karşı Öğretmenlere Sahip Çıktı

Eğitim-Bir-Sen, geçtiğimiz günlerde eğitime dair rapor açıklamıştı. Raporda eğitim, yönetici atamaları ve liyakat konularına değinilmişti.

Eğitim-Bir-Sen bu raporda yönetici atamalarında liyakat vurgusu yapmış, liyakatlı kişilerine yönetici kadrolarına getirilmesi gerektiğini belirtmişti. Mevcut yönetici görevlendirme sistemini eleştiren EBS, eğitim yöneticilerinin mesleki yeterliliklerinin geliştirilmesi gerektiğini belirtmişti.

EBS'nin bu raporunun aksine MEB Müsteşarı Yusuf Tekin öğretmenlere, MEB personeline sahip çıkan bir açıklama yaptı. Öğretmenlere ve okul yöneticilerine karşı karalama kampanyalarının yapıldığı bu dönemde Yusuf Tekin personeline sahip çıkarak, öğretmenlerin okullardaki güzel çalışmalarından örnekler paylaşacaını açıkladı ve ilk örnekleri de paylaştı.

İsmail Koncuk da konuyla ilgili şu açıklamaları yapmıştı:

Kısaca MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, Eğitim-Bir-Sen Raporuna Karşı Öğretmenlere Sahip Çıktı.

Yorumlar (3)
Hak 3 yıl önce
Ağamlar bizimle eğleniyor yav
Sorumlu kim 3 yıl önce
Eğitimdeki bunca başarısızlığın, saçma sapan uygulamaların sorumlusu kim
Kemal 3 yıl önce
Atamaları özellikler son 3 yıldır ben mi yoksa Meb mi yapıyor birisi EBS ye bu atamaları kendisinin yaptığını hatırlatsın. Sarhoşu İho atayan kim ki yüzde 4 rezilliğinde kendilerine yapılan eleştirileri nasıl olda müdürlük için gelecekler bir yere gidemez diyen kim ki...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@