Öğretmen Adaylarına Hakaret Eden Programcıya Özür Dilettirdik

Öğretmen Adaylarına Hakaret Eden Programcıya Özür Dilettirdik

Atama Bekleyen Öğretmen Adaylarına Hakaret Eden Programcıya Özür Dilettirdik

Eğitim Bir Sen Genel Merkezinden Yapılan Açıklama:

TRT’de yayınlanan “Sosyal Medya” isimli programda, ataması yapılmayan öğretmenlerle ilgili seviyesiz ifadeler kullanan program yapımcısı Serdar Kuzuloğlu’na özür dilettirdik.

Atama bekleyen öğretmen adaylarına yönelik hakarette bulunan Kuzuloğlu’nu şikayet ettiğimiz TRT Genel Müdürlüğü’nün sendikamıza gönderdiği yazıda, programın sunucusuna gerekli uyarının yapıldığı ve program içerisinde sunucunun özür dilediği kaydedildi.

TRT Haber ve Spor Yayınları Dairesi Başkanı Ahmet Çavuşoğlu tarafından yazılı başvurumuza verilen cevapta şöyle denildi:

“Yazınızda bahse konu olan program ve sunucusuna gerekli uyarı yapılmıştır. Ayrıca program içerisinde sunucu tarafından özür dilenmiştir. TRT Haber sizlerden gelen eleştirileri büyük bir titizlikle inceleyip, dikkate almaktadır.”  

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkanı Nurullah Öztürk’ün sendikamıza gönderdiği yazıda ise, söz konusu program hakkında uzmanlar tarafından düzenlenen değerlendirme raporunun Üst Kurul’un gündeminde yer aldığı belirtildi.

TRT’de yayınlanan “Sosyal Medya” isimli programın 08/01/2012 tarihli bölümünde  program sunucusu Serdar Kuzuloğlu, ataması yapılmayan öğretmen adaylarının sorunlarını bu mecralarda dile getirme girişimlerini, “…Milli Eğitim Bakanlığı’ndan biri var mı aramızda şu anda?... Bu nasıl bir şeyse, öğretmenler bütün sorumluluğu buldukları herkese yüklüyor… Bir de burada adı geçse ne olur geçmese ne olur?... Sanki işin muhatabı bilmiyor. Herkes neyin ne olduğunu biliyor. Bizim burada konuşmamızın mastürbasyondan öte bir anlamı yok!...” şeklinde seviyesiz ifadelerle eleştirmişti.

Eğitim-Bir-Sen olarak, TRT ve RTÜK’e bir yazı göndererek, başta atama bekleyen öğretmen adayları olmak üzere, tüm eğitim camiasından özür dilenmesi ve söz konusu programın sunucusu hakkında gerekli yasal ve idari tahkikatın başlatılması talebinde bulunmuştuk. 


 TRT'nin özür yazısı

 RTÜK tarafından yapılan açıklama

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.