banner476

“ÖĞRETMEN ATAMA SÖZÜ TUTULMALIDIR”

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 10 bin atama sözünü hatırlatarak, Milli Eğitim Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı’nın bu sözün yerine gelmesini sağlaması gerektiğini kaydetti.

Sendikalar 03.10.2017, 09:51 03.10.2017, 20:04
“ÖĞRETMEN ATAMA SÖZÜ TUTULMALIDIR”

Öğretmen açığının ücretli öğretmenlerle giderilmeye çalıştığına vurgu yaparak, “2 yıllık, alanı ile hiç bir ilgisi olmayan, pedagojik formasyonu bulunmayan, öğretmenlik mesleği ile hiç tanışmamış insanlarla bu iş olur mu?” diye sordu.

Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Verilen 10 bin öğretmen atama sözünü tutmak bu kadar mı zor?

Yahu günlerdir bu gençlerin feryadını hiç bir yetkili duymaz mı? Koca bir ayıp!

Sayın Cumhurbaşkanı referandum öncesindeki Ağustos'ta 10 bin atama olacağını ifade etmişti. Maliye ve MEB bu sözün yerine gelmesini sağlamalıdır.

Eğitim-öğretim başladı, yine on binlerce ücretli öğretmen görevlendirildi. Yetkililer çıkmış, öğretmen ihtiyacımız yok diye kamuoyunu aldatıyor.

2 yıllık, alanı ile hiç bir ilgisi olmayan, pedagojik formasyonu bulunmayan, öğretmenlik mesleği ile hiç tanışmamış insanlarla bu iş olur mu?

Öğretmenlik mesleği dışındaki insanlarla eğitim-öğretim faaliyetini yürütürsen tabi ki öğretmen ihtiyacın olmaz ama buna da eğitim denmez.

Bu gençlerin haklı feryadını artık birileri duysun, bu sözü verdiyseniz tutun ve devleti verdiği sözü tutmaz bir konuma düşürmeyin. Yazıktır.”

Yorumlar (8)
Aylin 3 yıl önce
10000 ek atama sözü defalarca verildi ve bu yerine getirilmelidir cok magdur edildik.
Necdet 3 yıl önce
Bırakın kardeşim 2016 kpss den atama işlerimi artık. 2017 de kpss girenler tekrar sınava giriyor. İnsanların umutları yıkılıyor, sömürülüyor 10 atama yapılacaksa 2017 kpss sınavıma bu 10 bin eklenmeli 30 bin atama yapılmalı. He eğer ihtiyaç yoksa bu bölümleri ihtiyaç olana kadar dondurun veya öğretmen alımı şu yıla kadar olmayacak deyin de insanların emekleri boşa gitmesin...
ÖĞRETMEN 3 yıl önce
lütfen destek olun bi̇ze.veri̇lmi̇ş bi̇r söz var ve ki̇mseden ses çikmiyor bu adalet deği̇l.hakkimizi i̇stiyoruz ek 10000 atama hakkimiz.defalarca söz verdi̇ni̇z.mahvolduk destek bekli̇yoruzzz
İmran 3 yıl önce
dört gözle bu sözün tutulmasını bekliyoruz.
rtylklm 3 yıl önce
helal be ağzına sağlık
Mayis mulakat magduru 3 yıl önce
Yetkililer lütfen artık duyun sesimizi!
2017liler puan aldi atama yok, sözunuzu tutun. 3 yıl önce
Puan aldik, referandumdan onceki sozunuze guvendik. Nerede verdiginiz soz? On bin atama,mulakatsiz.
atalanamıyoz 3 yıl önce
verin şu 10000 atamayı söz verdiniz sözünüzü tutun artık.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@