"Öğretmenevleri Kapatılmasın" Yazımıza MEB'in Cevabı...

"Öğretmenevleri Kapatılmasın" Yazımıza MEB'in Cevabı...


Öğretmenevlerinin kapatılmasına ilişkin kararın yeniden gözden geçirilerek iptal edilmesini talep etmiştik.


Türk Eğitim Sen olarak Bakanlığa gönderdiğimiz 13.08.2012 tarihli yazımızda, bazı öğretmenevlerinin yeterince karlı olmadığı, zarar ettiği ve kapasitesinin altında çalıştığı gerekçesiyle kapatılmasına ilişkin kararın yeniden gözden geçirilerek iptal edilmesini talep etmiştik.
Bakanlıkça gönderilen 28.08.2012 tarih ve 11956 sayılı cevabi yazıda, öğretmenevlerinin yeterlilikleri ve verimliliklerinin değerlendirildiği fizibilite çalışmaları sonucunda, kapatılması uygun görülen kurumların %10 doluluk oranının altında hizmet verdiği, zarar ettiği, kurum hizmet binası, üniteleri ve kapasitesi ile hizmet vermeye yeterli olmadıklarının tespit edildiği, atıl durumdaki öğretmenevlerinin kapatılmasına ilişkin çalışmaların 5018 sayılı Kanun gereğince ve bu kurumlarda görev yapan eğitim-öğretim hizmetleri sınıfındaki personelin asli görevleri olan eğitim-öğretim istihdam edilmelerinin sağlanması amacıyla gerçekleştirildiği belirtilmiştir.
NOT: MEB'E TAVSİYEMİZ KAPATMAK İSTEDİĞİNİZ KADİRLİ ÖĞRETMEN EVİ NASIL KAR ETMİŞTİR.BUNU BİR İNCELEYİNİZ, DAHA SONRA KARARINIZ DOĞRU MU, YANLIŞ MI YENİDEN DEĞERLENDİRİNİZ. 


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.