Öğretmenlere İndirimli Yüksek Lisans Başvuru İmkanı

Öğretmenlere İndirimli Yüksek Lisans Başvuru İmkanı

İndirimli Yüksek Lisans Başvurularımız Başlıyor

 

Memur Sen'in Uzun süredir üzerinde çalışarak, YÖK nezdinde girişimlerini sürdürülen kapsamlı akademik çalışma faaliyetleri başlıyor.

 

 Memur-Sen, Meridyen Eğitim Merkezi ortak koordinasyonuyla 11 sendika üyelerinin Lisans Üstü Eğitim çalışmalarına destek için çalışmalarını başlattı. Bu çalışmalarla başta Eğitim-Bir-Sen ve Sağlık-Sen başta olmak üzere Diyanet-Sen, Bem-Bir-Sen, Toç-Bir-Sen, Büro-Memur-Sen, Enerji-Bir-Sen, Birlik-Haber-Sen, Bayındır-Memur-Sen, Ulaştırma-Memur-Sen, Kültür-Memur-Sen üyelerine yönelik Sosyal Bilimler, Eğitim Bilimleri, Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimleri alanlarında ihtiyaç duyulan başlıklarda çözümler hazırlanıyor.

 

Memur Sen Eğitimde yer alan yönetici ve öğretmenlerle kurumların eğitim birimlerinde görevli eğitim uzmanlarının bu alanda ihtiyaç duyacağı güncel bilgi ve becerileriyle çağdaş uygulamaları tanıtmayı ve görevlerini yaparken bunlardan nasıl yararlanacakları konusunda kendilerine gerekli rehberlik hizmetlerini sunmayı amaçlayan Eğitim Yönetimi ve Denetimi yüksek lisans programı konusunda, YÖK’ün, ‘Açılmasına izin verilen yüksek lisans/doktora programının dışında başka isimle program açılamaz” şeklindeki açıklaması doğrultusunda çözüm üretti.

 

Ön Kabul Şartları

 

Herhangi bir lisans programından mezun olan ve ALES sınavından (sözel, sayısal veya eşit ağırlık bölümlerinin herhangi birinden) son üç yıl içinde en az 55 alan adayların ön kabulü yapılacak. Henüz ALES yeterliliğine sahip olmayan aday öğrenciler ise özel öğrenci olarak yüksek lisans programına başvurabilecek.

 

Programdan Mezun Olabilmek İçin Aranan Şartlar

 

Programdan mezun olabilmek için toplam ders yükünün 4.00 üzerinden 2.00 not ortalaması ile tamamlanması, yüksek lisans tezi veya dönem projesinden başarılı olunması gerekiyor. Programdan mezun olanlar “ Yüksek Lisans’ derecesine sahip olacak.

 

Ön Kayıt Müracaatları İçin Son Gün 15 Eylül 2012

 

Memur-Sen Akademi ve üniversiteler arasında imzalanan protokol gereği yüksek lisans programlarına ön kayıt müracaatları 15 Eylül 2012 tarihine kadar yapılacak ve yeterli müracaat olduğu takdirde dersler 26 Eylül 2012 tarihinde başlayacak.

 

Ön Kayıt İçin Müracaat Yeri 

 

Tüm yüksek lisans programlarının kayıt takip işlemleri ve programı tamamlama süreçleri, üniversiteler ve Memur-Sen Akademi tarafından koordine edilecek. Ön kayıtlar online olarak www.memursenakademi.com adresinden alınacak. Üyelerimiz yüksek lisans programı ön kayıtları ile ilgili işlemleri için 0 554 494 89 86 telefon numarasından bilgi alabilecek.

 

Yüksek Lisan Programı Ücreti

 

Yüksek lisans program ücretleri üyelerimiz için KDV dahil 4.400. TL’dir. Bu ücret kredi kartıyla 10 taksite ödenebilecek.

 

Eğitimler Nerede ve Nasıl Olacak?

 

Yüksek lisans programları, grup oluşan illerde yapılacak ve örgün eğitim olacak. Tezsiz Yüksek Lisans programları için program süresi 1 yıldır.

 

Kayıtlar Nasıl Yapılacak?

 

Üniversitelerle yapılan protokol kapsamında yüksek lisans programında bir sınıfın açılabilmesi için en az 30 öğrencinin söz konusu programa başvurusu gerekiyor. Kesin kayıtlar, yeterli öğrenci sayısına ulaşan illerde üniversiteler ve Memur-Sen Akademi organizasyonuyla kendi illerinde yapılacak. Üyelerimiz yüksek lisans programı ön kayıtlarıyla ilgili işlemleri için 0 554 494 89 86 telefon numarasından bilgi alabilecek.

 

Programa Ön Kayıt Şartları ve Gerekli Evrak Listesi 

 

-Başvuru Formu, (www.memursenakademi.com adresinden indirilebilir.)

 

-ALES sınavından (sözel, sayısal veya eşit ağırlık bölümlerinin herhangi birinden) son üç yıl içinde en az 55 almak (Henüz ALES yeterliliğine sahip olmayan aday öğrenciler ise özel öğrenci olarak yüksek lisans programına başvurabilecek).

 

-En az dört yıllık üniversite mezunu olmak (Lisans diplomasının veya geçici mezuniyet belgesinin aslı ve 1 adet fotokopisi).

 

-Resmi lisans not dökümünün (Transkript) aslı ve 1 adet fotokopisi.

 

-2 adet vesikalık fotoğraf (4,5cm x 6cm).

 

-T.C. Kimlik Numaralı Nüfus Cüzdanı fotokopisi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.