banner476

Öğretmenlerin seminer çalışmaları ötelenmeli veya online olarak yapılmalıdır

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan yapmış olduğu açıklamada 'öğretmenlerin seminer çalışmaları ötelenmeli veya online olarak yapılmalıdır' dedi.

Sendikalar 13.08.2020, 09:26
Öğretmenlerin seminer çalışmaları ötelenmeli veya online olarak yapılmalıdır

Önceliğin öğrencilerin ve toplumun sağlığı olduğunu kaydeden Genel Başkan Geylan, 21 Eylül tarihinde okulların açılabilmesinin önkoşulunun; toplumun salgın tedbirlerine uymasına bağlı olduğunu belirterek şunları söyledi: "Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, Bilim Kurulu tavsiyeleri doğrultusunda telafi eğitiminin uzaktan eğitim marifetiyle yürütülmesi ve yüz yüze eğitime ise 21 Eylül’de geçilmesi kararlaştırıldı.

Hiç şüphesiz önceliğimiz öğrencilerimizin ve toplumun sağlığıdır.

Ancak gözden kaçırılmasın ki, 21 Eylül’de okullarımızı açabilmemizin önkoşulu, tüm toplumun salgın tedbirlerine uymasına bağlı olacaktır. Aksi takdirde benzeri sıkıntıların yaşanması kuvvetle muhtemeldir.

Yani; sorumluluk hepimizin!" 

Öte yandan  Milli Eğitim Bakanlığı 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı çalışma takviminin güncellenmesini de talep eden Genel Başkan Talip Geylan; "24 Ağustos’ta yapılacağı duyurulan Mesleki Çalışmaları da ötelemeli ya da Haziran’da olduğu gibi online gerçekleştirilmesi talimatını vermelidir." dedi. 

Geylan: "Salgın riskinin yüksek olması nedeniyle okulların açılması 21 Eylül’e ertelendiğine göre, Milli Eğitim Bakanlığı 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Çalışma Takvimini güncelleyerek, 24 Ağustos’ta yapılacağı duyurulan Mesleki Çalışmaları da ötelemeli ya da Haziran’da olduğu gibi online gerçekleştirilmesi talimatını vermelidir.

Çünkü yaklaşık 1 milyon öğretmenimizin de okullarımıza sokulması benzeri yüksek bir riski ortaya çıkarmak olacaktır.

Sayın Bakan Ziya Selçuk‘un Haziran’da olduğu gibi şimdi de gerekli talimatı vererek endişeleri gidereceğine inanıyorum." dedi. 

Türk Eğitim Sen

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@