Öğretmenlik Meslek Kanunu Hazırlığı, Kapalı Kapılar Arkasında Yürütülmemeli!

Öğretmenlik Meslek Kanunu Hazırlığı, Kapalı Kapılar Arkasında Yürütülmemeli!

Öğretmenlik Meslek Kanunu tasarısının başta sendikalar olmak üzere, eğitimin paydaşlarıyla paylaşılmamış olması önemli bir eksikliktir.

GEYLAN: “Öğretmenlik Meslek Kanunu Hazırlığı, Kapalı Kapılar Arkasında Yürütülmemeli!”

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Öğretmenlik Meslek Kanunu hazırlıklarının kapalı kapılar ardından yürütülmemesini istedi. Yüzbinlerce öğretmeni temsil eden kuruluşların sürece katkısının sağlanmamış olmasının kabul edilemeyecek bir durum olduğunu kaydeden Geylan, kanun hazırlıklarının başta sendikalar olmak üzere eğitimin paydaşlarıyla paylaşılmasını talep etti.

Geylan şunları kaydetti: “20. Milli Eğitim Şurası’nın açış konuşmasında hem sayın Erdoğan hem de Sayın Mahmut Özer Öğretmenlik Meslek Kanunu hazırlıklarının tamamlandığını ve kısa sürede TBMM’ye sunulacağını ifade etti.

Ancak, kanun tasarısının başta sendikalar olmak üzere, eğitimin paydaşlarıyla paylaşılmamış olması önemli bir eksikliktir.

Yüzbinlerce öğretmeni temsil eden kuruluşların sürece katkısının sağlanmamış olması kabul edilemeyecek bir durumdur.

Milli Eğitim Bakanlığı’nı, kanunun hazırlık sürecini, kapalı kapılar arkasında değil, öğretmenlerimizin de görüşlerini alarak şeffaf şekilde yürütmeye davet ediyoruz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

6 Yorum