Okullarımıza Dönük Saldırıları Kınıyoruz!

Okullarımıza Dönük Saldırıları Kınıyoruz!

Okullarımıza Dönük Saldırıları Kınıyoruz!

 Ankara'da bir ilköğretim okulunu ziyaret eden Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, Diyarbakır, Hakkâri, Şırnak ve Van’da yaklaşık 20 okula yönelik terörist saldırılar konusunda “Okul yakan, öğrencilerin ve öğretmenlerin hayatına kasteden bu tür menfur saldırıları kınıyoruz. Savaş hukukunda dahi sivillerin bulunduğu yerlere, okullara, hastanelere saldırılmaz. Körpecik öğrencilerimizi ve masum öğretmenlerimizi diri diri yakmaya çalışmak düpedüz vahşet ve vicdansızlıktır” dedi.  
4+4+4 eğitim reformunu, sözde ‘asimilasyoncu ve dinci’ olduğu iddiasıyla her fırsatta protesto eden PKK sözcüleri ve yandaş kuruluşları ila sendikalarının asıl düşmanlıklarının ‘Yeni ve Büyük Türkiye’ idealine, barışa, kardeşliğe ve aydınlık geleceğimize dönük olduğunu söyleyen DES Genel Başkanı Gürkan Avcı, “Okul saldırıları toplumsal barışımıza ve aydınlık geleceğimize vurulan darbelerdir. Doğu ve Güneydoğuda yaşayan çocuklarımızın cahil kalması, köleleşmesi için yapılan saldırılardır. Çocuk ve gençlerimizin geleceklerini çalan, öğretmenlerimizi kaçıran terör örgütü, Kürt kökenli vatandaşlarımızın ancak nefretini artıracaktır” dedi.
 
Eğitim sisteminin çağdaş, bilimsel, kaliteli ve halkçı reformlar kazanmaya başladığı son dönemlerde ideolojik ve siyasi mülahazalarla ve nefret oluşturan saldırılarla anılmaya başlayan ‘eğitim ve okul’ odaklı haber ve olayların bu çerçevede de değerlendirilmesi gerektiğini söyleyen Gürkan Avcı, hafta sonu Van’a gideceğini ve okul ziyaretlerinde de bulunacağını kaydederek, “Doğu ve Güneydoğudaki halkımız, öğretmen ve öğrencilerimizi tehdit, şantaj ve saldırılarla yıldırmak isteyen PKK’ya asla prim vermeyecektir. PKK, çocukları eğitimsiz bırakıp dağa çıkarmak istiyorsa bilsin ki yanlış yoldadır. Okul yakarak, çocuklara gençlere zarar vererek, masum öğretmenleri kaçırarak hangi hakkı elde edeceksiniz? PKK, okullara saldırarak Kürt kökenli vatandaşlarımıza en büyük zararı veriyor. Böyle hak aranmaz. Bu tür saldırılar Kürt kökenli vatandaşlarımızın haklarına en büyük taciz ve tecavüzdür” diye konuştu. 
D. Eğitimciler Sendikası  

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.