ÖSYM Sınav Ücretlerini Türk Eğitim Sen  Yargıya Taşıdı

ÖSYM Sınav Ücretlerini Türk Eğitim Sen Yargıya Taşıdı

ÖSYM Sınav Ücretlerini Türk Eğitim Sen'den Yargıya Taşıdı ÖSYM Sınav Ücretleri İle İlgili Türk Eğitim Sen'den Hamle Geldi Türk Eğitim-Sen sendikası Ösym'nin sınav ücretleri hakkındaki aldığı karar sonrasında harekete geçerek Ösym Sınav ücretleri kararını Mahkemeye taşıdı. Türk Eğitim-Sen sendikası konu ile ilgili internet sitesi üzerinden bir açıklama yayımladı.

 ÖSYM Sınav Ücretleri İle İlgili Türk Eğitim Sen'den Hamle Geldi Türk Eğitim-Sen sendikası Ösym'nin sınav ücretleri hakkındaki aldığı karar sonrasında harekete geçerek Ösym Sınav ücretleri kararını Mahkemeye taşıdı. Türk Eğitim-Sen sendikası konu ile ilgili internet sitesi üzerinden bir açıklama yayımladı.,
 
 Türk Eğitim-Sen sendikası Ösym'nin sınav ücretleri hakkındaki aldığı karar sonrasında harekete geçerek Ösym Sınav ücretleri kararını Mahkemeye taşıdı. Türk Eğitim-Sen sendikası konu ile ilgili internet sitesi üzerinden bir açıklama yayımladı.
TÜRK EĞİTİM-SEN TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMA:

ÖSYM’NİN SINAV GÖREVİ ÜCRETLERİNİ DÜŞÜRMESİNİ YARGIYA TAŞIDIK

ÖSYM Başkanlığı tarafından, aynı gün yapılan çok oturumlu sınav ücretleri hakkında yeni bir uygulama başlatılmıştır. Buna göre, sabah oturumunda görev alan bir görevli için öğleden sonra aynı bina ve salonda sınav yapılıyor ise bu görevliye öğleden sonraki oturumda da görevlendirme yapılacak, her iki oturumda görev alan bir görevlinin sınav ücreti, tek oturumda görev alan bir görevlinin sınav ücretinden %20 daha düşük olarak her iki oturum için ayrı ayrı ödenecektir. Eşitlik ilkesine ve hakkaniyete aykırı olan bu uygulama sebebiyle, aynı günde iki oturumda birden görevlendirilen sınav görevlilerine daha az ücret ödenerek, bu kişiler bir nevi cezalandırılmaktadır. 
Türk Eğitim-Sen olarak açtığımız davada, ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada yer alan; “Her iki oturumda görev alan bir görevlinin sınav ücreti, tek oturumda görev alan bir görevlinin sınav ücretinden %20 daha düşük olarak her iki oturum için ayrı ayrı ödenecektir.” ibaresinin iptalini talep ettik.HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum