banner476

ÖZEL EĞİTİM ÖĞRETMENLERİ DE NÖBET ÜCRETİNDEN YARARLANDIRILMALIDIR

TÜRK EĞİTİM-SEN: ÖZEL EĞİTİM ÖĞRETMENLERİ DE NÖBET ÜCRETİNDEN YARARLANDIRILMALIDIR

Sendikalar 25.09.2017, 19:35
ÖZEL EĞİTİM ÖĞRETMENLERİ DE NÖBET ÜCRETİNDEN YARARLANDIRILMALIDIR

MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 19.09.2017 tarih ve 14218379 sayılı “Kaynaştırma/Bütünleştirme Yoluyla Eğitim Uygulamalar” Konulu 2017/28 sayılı Genelgesi’nde; özel eğitim sınıflarında görevli öğretmenlerin, özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin durumları ve ihtiyaçları nedeniyle teneffüs ve yemek saatlerinde öğrencilerin gözetimine devam edecekleri belirtilmiştir. Bilindiği üzere; 2016-2017 yılına yönelik toplu sözleşme hükümleri gereğince sadece nöbet görevini fiilen yerine getiren öğretmenlerimize nöbet ücreti ödenmektedir. Bu nedenle, teneffüs ve yemek saatlerinde öğrencilerin gözetimine devam eden özel eğitim öğretmenlerimiz, nöbet görevini fiilen yerine getirmedikleri gerekçesiyle ek ders ücretinden yararlanamayacaklardır. Bu durum ise angarya yasağına aykırıdır.

Türk Eğitim Sen olarak Bakanlığa gönderdiğimiz yazıda, özel eğitim sınıflarında görevli olup, nöbet görevini fiilen yerine getirmeyen, ancak özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin durumları ve ihtiyaçları nedeniyle teneffüs ve yemek saatlerinde bilfiil çalışarak öğrencilerin gözetimine devam eden öğretmenlerimize de 2016-2017 yılına yönelik toplu sözleşme metninin 22. Maddesi çerçevesinde nöbet ücreti ödenmesi hususunda talepte bulunduk.

İlgili yazımız için tıklayınız 

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (1)
Necmettin 3 yıl önce
Sen de olmasan sesimizi bu sendika duyuramiyor istifa edip Türk eğitim-sen e geçecek. Nöbet ücreti de istemiyoruz arkadaş ben ne zaman dinlenecem 6 saat ara vermeden nasıl çalışalım birde öğle arası var.parasida basın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@