Sağlık Sen: 2013'ten beklentimiz yeni bir anayasa

Sağlık Sen: 2013'ten beklentimiz yeni bir anayasa

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) İzmir Şube Başkanı Op. Dr. Recep Atçı, 2013 yılından en büyük beklentilerinin, 'demokratik yeni bir anayasa ile milleti hizaya sokmaya çalışan vesayetçi anlayışın tamamen...

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) İzmir Şube Başkanı Op. Dr. Recep Atçı, 2013 yılından en büyük beklentilerinin, 'demokratik yeni bir anayasa ile milleti hizaya sokmaya çalışan vesayetçi anlayışın tamamen yerle yeksan olması' olduğunu bildirdi.

Recep Atçı, yeni yıl mesajında, 12 Eylül 2010'da yapılan referandumda anayasadaki bazı maddelerin değişikliğinin sağlanması adına sendika olarak 'Yetmez ama evet' dediklerini, değişiklikle birlikte Türkiye'nin önünün açılması adına önemli bir katkı sağladıklarını hatırlattı.

"YENİ ANAYASA ELZEM"

Referandumla başlayan demokratikleşme çalışmalarının 2012 yılında tamamlanamadığına işaret eden Op. Dr. Recep Atçı, "2013 yılından en büyük beklentimiz, demokratik yeni bir anayasa ile milletimizi hizaya sokmaya çalışan vesayetçi anlayışın tamamen yerle yeksan olmasıdır. Yeni anayasa ile demokratikleşme, bütün kurumlar nezdinde tamamlanmalıdır. Darbecilerini yargılayan Türkiye, darbe anayasası ile yönetilme ayıbından kurtulmalıdır. 2011 genel seçimlerinde bütün siyasi partiler seçmenlerine yeni bir anayasa sözü verdiler. Bu konuda siyasi partiler sorumluluktan kaçmamalı, üzerlerine düşeni bir an evvel yerine getirmelidir. Çünkü yeni bir anayasanın yapılması elzemdir. Bu fırsatın kaçırılmaması gerekiyor." dedi.

Birçok ilkin yaşandığı 2012 yılında, kamu çalışanları ile toplu sözleşmenin de ilk kez imzalandığını hatırlatan Atçı, 2013'te ikincisi yapılacak toplu sözleşmenin, kamu çalışanlarının beklentilerini karşılayacak şekilde sonuçlanmasının en büyük beklenti ve arzuları olduğunu kaydetti.HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.