banner476

SAYIN MÜSTEŞARLA TES OLARAK ROTASYON KONUSUNDA ANLAŞMAMIZ YOKTUR

İsmail Koncuk, öğretmenlere rotasyon konusu ile ilgili MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’in açıklamalarını twitter hesabından değerlendirdi.

Sendikalar 21.07.2014, 15:47 21.07.2014, 15:47
SAYIN MÜSTEŞARLA TES OLARAK ROTASYON KONUSUNDA ANLAŞMAMIZ YOKTUR
 Koncuk şunları kaydetti: “MEB Müsteşarı Sayın Yusuf Tekin rotasyon konusunda aşağıdaki açıklamayı yapmıştır: ‘Öğretmene rotasyona gelince bu konuda da daha önce sendikalar ve diğer paydaşlarımızla yaptığımız ortak çalışmalar doğrultusunda il içinde ve 10 ya da 12 yıl için planlanması düşünülmektedir.’ Sayın Müsteşarla, Türk Eğitim Sen olarak bizim rotasyon konusunda bir anlaşmamız bulunmamaktadır. Sayın Müsteşarın, rotasyonun il içinde10-12 yıl olsun, diye anlaştığı veya konuştuğu sendikalar kimlerdir? Bu konunun açıklanması kamuoyunun doğru bilgilenmesi bakımından önemlidir. Türk Eğitim Sen olarak bizim idareci rotasyonunun süresi konusunda teklifimiz olmuş ama öğretmen rotasyonunun süresi konusunda hiçbir teklifimiz olmamıştır. İdareci konusunda da rotasyona karşı olmamıza rağmen, hiç olmazsa daha uzun sürelerde olmasını daha önce tavsiye etmiştik, ancak her fırsatta rotasyonun her çeşidine karşı olduğumuzu açıklamıştık.”

      Koncuk il dışı yer değiştirme hakkının da tekrar verilmesini isteyerek, “İl dışı yer değiştirme hakkı tekrar verilmelidir. Ağustos ayında yapılacak atamalar öncelikle zorunlu bölgelere yapılmalı ve eş zamanlı il dışı yer değiştirme 2. kez ama bu defa adam gibi yapılmalıdır. Kontenjanları kapalı tutarak yapılan, aldatmaca yer değiştirmeye hayır” dedi.

Yorumlar (5)
ebsli olmaktan utanıyrm, size helal olsun 6 yıl önce
size ve dürüstlüğünüze içtenlikle teşekkürler.rotasyon süreci artık midemizi bulandıryr. duyrulur: ebs den de istifa edlilir...
memur 6 yıl önce
il dışına tüm okullar açılırsa doğu boşalacak. doğuda öğrenciler öğretmensiz mi kalacak
eğitim bir sen li olmakdan gurur duyuyorum 6 yıl önce
''''ebsli olmaktan utanıyrm, size helal olsun '''' diyen arkadaş iddaa ediyorum ki sen asla ve asla eğitim bir sen li değilsin karalamaya çalışmayın bizi.eğitim bir sen li olmak dan gurur duyuyorum ben. .il dışı rotasyon çözüm değil il dışı rotasyona hayır.
kemal 6 yıl önce
sen önce yazı yazmayı öğren bence ne dediğin kesinlikle anlaşılamıyor
sefa 6 yıl önce
doğu yüzü görmemeiş öğretmenler engin tecrübeler,yle doğuya gelecek öğretmensiz kalmazsınız,14-15-16-17 yıldır aynı öğretmenlerle çalışmaktan sıkılmadınızmı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@